کدخبر: 21

خب فوری

مسکن ملی /متقاضیان مسکن ملی بخوانند+ جزئیات مهم

​متقاضیان واجد شرایط وام ودیعه مسکن می‌توانند با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام کنند.وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه‌ای از آغاز ثبت‌نام مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن از 18 دی‌ماه به مدت یک هفته خبر داد.​

مسکن ملی  در سال های اخیر با افزایش قیمت رو به رو بوده . مسکن ملی از زمان احمدی نژاد ساخته شد. مسکن ملی  به منظور کاهش قیمت خانه ساخته شد . مسکن ملی  ساخته شد تا افراد کم درآمد جامعه امکان خانه دار شدن برایشان محیا شود.مسکن ملی  این روزهال تغییرات زیادی داشته است.​

 ثبت‌نام مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن از پنج‌شنبه ۱۸ دی‌ماه از ساعت ۱۰ صبح به مدت یک هفته در ۱۸۳ شهر در ۱۹ استان کشور آغاز خواهد شد. وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام این خبر، تاکید کرد: متقاضیان فاقد مسکن از ساعت ۱۰ صبح روز پنج‌شنبه ۱۸ دی می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. همچنین ایجاد امکان تغییر شهر محل تقاضا برای متقاضیان ثبت‌نام شده در مراحل قبلی، مهیا شده است.

 مسکن ملی

در مرحله نخست، ثبت‌نام متقاضیان جدید در شهرهایی که در آنها اراضی جدید احصا شد، فراهم شده است. این مرحله برای ثبت‌نام متقاضیان جدید در شهرهای فاقد ثبت‌نام در مراحل قبل و بر اساس ظرفیت‌های احصاشده در ۱۸۳ شهر واقع در ۱۹ استان کشور شامل ایلام، بوشهر، تهران، خراسان شمالی، سیستان‌و‌بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، قزوین، آذربایجان‌غربی، مازندران، مرکزی، سمنان، خوزستان، فارس، همدان، خراسان‌رضوی و هرمزگان برنامه‌ریزی شده است.متقاضیان این شهرها می‌توانند از تاریخ بازگشایی سامانه که ۱۰ صبح روز پنج‌شنبه ۱۸ دی است تا ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۲۵ دی با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام بر اساس شرایط اعلامی اقدام کنند. گفتنی است با توجه به محدودیت تامین اراضی، پس از پالایش و احراز شرایط، متقاضیان نهایی به میزان ظرفیت احصا شده از بین متقاضیان تاییدشده انتخاب خواهند شد.در ادامه این اطلاعیه درخصوص اصلاح شهر محل تقاضا برای متقاضیان ثبت نام شده در مراحل قبلی تصریح شده است: در این مرحله که از طریق ارسال پیامک زمان آن به متقاضیان مشمول اعلام خواهد شد، متقاضیانی که به دلیل انتخاب شهر محل تقاضا، انصراف داده یا رد درخواست شده‌اند، می‌توانند در زمان اعلامی طی پیامک با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی www.tem.mrud.ir نسبت به تغییر شهر محل تقاضای خود بر اساس شرایط اعلامی از سوی این وزارت در اطلاعیه‌های بعدی اقدام کنند.

وزارت راه و شهرسازی سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ را برای ثبت‌نام متقاضیان وام ودیعه مسکن، معرفی کرده است.

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن از طریق ارسال پیامک به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ثبت نام اولیه را انجام داده و سپس باید در زمان‌بندی اعلامی در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.tem.mrud.ir ثبت نام کنند.

متقاضیان دریافت این تسهیلات لازم است شرایط مندرج در ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی را داشته باشند که این شرایط عبارتند از داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا است. همچنین متقاضیان باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

مسکن ملی

متقاضیان واجد شرایط وام ودیعه مسکن می‌توانند با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان با بیان اینکه پیش از این مهلت تکمیل آورده متقاضیان مسکن ملی پایان آذر ماه تعیین شده بود و با دستور معاونت ساختمان تمدید و در نهایت تا ۵ دی ماه تمدید شد، گفت: این مهلت به هیچ عنوان دیگر تمدید نمی‌شود و امروز یک جلسه سراسری با تمامی مدیران استان‌ها برگزار و بررسی‌های لازم در این خصوص انجام می‌شود.

محمود زاده با تاکید بر اینکه برای مهلت واریز وجه، تمدید‌های سه گانه‌ای صورت گرفت و در هر بار زمان واریز وجه تا یک ماه تمدید شد، ادامه داد: بنابراین دیگر مرحله تکمیل آورده تمام شده‌ است و زمان واریز وجه دیگر تمدید نمی‌شود.

او ادامه داد: امروز در جلسه‌ای سراسری به صورت کامل ظرفیت و اراضی مختلف در شهر‌های مختلف از جمله تهران تعیین و تکلیف می‌شود.

مسکن ملی

معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: تا یک هفته آینده ظرفیت‌های جدید و باقی مانده برای مسکن ملی در شهر‌ها و استان‌های مختلف و تاریخ بازگشایی سایت برای ثبت نام مجدد را اعلام می‌کنیم.

محمود زاده با بیان این خبر که ثبت نام مجدد انجام خواهد شد، گفت: با توجه به حجم تقاضا‌ها به ویژه در شهر‌هایی که پیش از این به دلیل نبود زمین ثبت نامی انجام نشده، سایت طرح اقدام ملی مسکن برای ثبت نام مجدد بازگشایی خواهد شد.

او با اشاره به اینکه سومین مرحله ثبت نام مسکن ملی به زودی تا چند روز آینده انجام می‌شود، یاد آور شد: دو مرحله قبل در سال گذشته انجام شد و مرحله سوم را تا چند روز آینده شروع می‌کنیم و تا یک هفته آینده ظرفیت‌های جدید و باقیمانده در شهر‌ها و استان‌های مختلف و تاریخ بازگشایی سایت برای ثبت نام مجدد را اعلام می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا برای استان تهران هم ظرفیت برای ثبت نام مجدد ایجاد می‌شود یا خیر؟ گفت: ما در این جلسه تمامی اراضی و ظرفیت‌ها را بررسی می‌کنیم و در صورتی که ظرفیت جدیدی در شهر‌های استان تهران ایجاد شود در این استان هم امکان ثبت نام دور سوم را فراهم می‌کنیم.

محمود زاده بیان کرد: در برخی از شهر‌ها پیش از این در دوره‌های قبل با وجود تقاضا‌های بسیار، ظرفیت‌های کمی ایجاد شده بود که امیدواریم در دور سوم بتوانیم با ایجاد ظرفیت‌های جدید از متقاضیان ثبت نام کنیم.

براساس این گزارش روز گذشته مدیر کل بنیاد مسکن استان تهران اعلام کرد که از ۲ هزار و ۱۷۰ ظرفیت ایجاد شده در شهر‌های استان تهران برای مسکن ملی تنها ۷۱۰ نفر آورده خود را تکمیل کردند که از این تعداد هم ۷۰۰ نفر برای شهرستان دماوند بوده‌اند.

ارسال نظر: