کدخبر: 1319

وطن فروشی در فوتبال ! + جزئیات

گل‌محمدی: برخی خودشان و وطن را برای محکومیت پرسپولیس فروختند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پس از دیدار با النصر اتفاق‌های عجیب و غریبی در خود ایران افتاد. برخی افراد وطن‌فروش بودند و برای اینکه پرسپولیس محکوم شود خود و وطن‌شان را فروختند.

 یحیی گل‌‌محمدی درباره صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا دربرنامه فوتبال برتر اظهار داشت:

گل محمدی

 اولین بار بود همچین اتفاقی در دنیا رخ می‌دهد و باید در بیست روز هفت بازی می‌کردیم. شرایط هتل برای بازیکنان غیرعادی بود و آن را تجربه نکرده بودند. شرایط سخت بود و هر سه چهار روز یک بار تست می‌گرفتند.

*جو داخل تیم خیلی به ما کمک کرد

 بازیکنان ما به این شرایط عادت نداشته و آن را تجربه نکرده بودند. محدودیت‌های زیادی وجود داشت. از لحاظ روحی و روانی استرس زیادی روی تیم ما بود اما خیلی خوب توانستیم با این شرایط کنار بیایم.

*نقطه عطف ما دیدار اول با التعاون بود

دیدار نخست با التعاون مرگ وزندگی بود و شاید تک امتیاز آن هم به کارمان نمی‌آمد باید حتماً التعاون را می‌بردیم در نیمه اول حامد لک 2-3 عکس‌العمل خیلی خوب داشت که فکر می‌‌کنم نقطه عطف ما دیدار اول با التعاون بود.

*بلد نیستم تیمم را برای مساوی به زمین بفرستم

در بازی رفت با شارجه با وجود شرایط سختی که برای سفر به دبی داشتیم 2 گل به ثمر رساندیم و طبق قوانین قبلی باید با یک نتیجه مساوی صفر بر صفر یا یک بر یک هم به مرحله بعدی صعود می‌کردیم.

در جلسه‌ای به شاگردانم گفتم من بلد نیستم تیمم را برای مساوی به زمین بفرستم. آن شب فکر می‌کردم با مساوی هم بالا می‌رویم و نمی‌دانستم باید دفاع یا حمله کنیم.

*قیمت یک بازیکن السد چند برابر هزینه کل بازیکنان ما است

نورالدین آمرابات و احمد موسی را به خود قطر نیاورده بودند و یک بازیکن برزیلی النصر پس از کرونا از این تیم جدا شد. السد هم تیم میزبان بود که هزینه‌های زیادی داشت.

شاید قیمت یک بازیکن این تیم 12 میلیون دلار بود که خیلی زیاد است. هزینه کل بازیکنان ما شاید در طول یک فصل 2 تا 3 میلیون دلار باشد.

گل محمدی

*به بچه‌ها گفته بودیم تمام پنالتی‌ها را محکم به گوشه دروازه بزنند

در ضربات پنالتی مقابل النصر همان شکلی ضربه زدند که به آنها در تمرین گفته بودیم.

گفتیم فقط محکم و گوشه بزنید آنها تمرکز خیلی خوبی داشته و تمام پنالتی‌ها را محکم بر روی زمین زدند. باید از محمد عسگری به دلیل آنالیز دقیقی روی مدافع برزیلی النصر انجام داده بود.

*عیسی آل‌کثیر قبل و بین دو نیمه هر بازی آمپول بی‌حسی به پایش می‌زد

 فکر می‌کنم 10-15دقیقه قبل از شروع جلسه فنی به ما اطلاع دادند عیسی نمی‌تواند بازی کند. عیسی پایین آمد و پس از شنیدن زمزمه‌هایی به من گفت آیا می‌توانم بازی کنم که جواب دادم برای این دیدار محروم شده‌ای.

خیلی شرایط سختی بود زیرا عیسی در این مسابقات خیلی خوب گل می‌زد و باید از وی تشکر کنم.

پنج بازی با انگشت شکسته بازی کرد بین دو نیمه هر دیدار آمپول بی‌حسی می‌زد و پایش سوراخ سوراخ شده بود.

*برخی خودشان و وطن را برای محکومیت پرسپولیس فروختند

پس از دیدار با النصر اتفاق‌های عجیب و غریبی در خود ایران افتاد. برخی افراد وطن‌فروش بودند و برای اینکه پرسپولیس محکوم شود خود و وطن‌شان را فروختند.

آدم‌هایی که هیچ وجاهتی در این فوتبال ندارند پست گذاشته و حتی در باشگاه‌های ایرانی سمت می‌گیرند. این افراد صحبت‌های نامربوطی درباره آل‌کثیر و نقل و انتقالات داشتند.

هر اتفاقی پس از بازی رخ داد تا پرسپولیس به فینال نرود و جلوی تیم ما سنگ انداختند.

*صعود پرسپولیس به فینال بحث ملی بود و استقلالی‌ها هم تبریک گفتند

پرسپولیس را با بدبختی جمع کردیم و به قطر بردیم. زمان و بازی تدارکاتی نداشتیم اما بازیکنانم غیرت داشتند در آخر هم توانستیم به فینال برسیم.

حالتی پیش آمد که به نظر می‌رسید ما از جنگ پیروز برگشتیم ولوله خوبی بین مردم راه افتاد و حتی استقلالی‌ها هم به من پیغام داده و خوشحال بودند.

*حامد لک پرسپولیسی به تمام معنی است

حامد لک یک پرسپولیسی به تمام معنی است. از زمانی که در صبا در سال 91 و 92 با من کار می‌کرد همیشه اسم پرسپولیس را به زبان می‌آورد لحظه‌ای هم که با لک قرارداد بستیم گفت خدا را شکر می‌کنم که به آرزویم رسیدم.

*مربیان تیم ملی روی خلیل‌زاده حساس بودند

شجاع خلیل‌زاده به تازگی به تیم ملی دعوت شده اما شاید کارت زردها و شلوغ‌بازی‌هایی که درون زمین بازی انجام می‌داد سبب شود مربیان تیم ملی خیلی روی وی حساس شوند.

*نمی‌دانم خلیل‌زاده پیشنهاد دارد یا نه اما فکر می‌کنم در پرسپولیس بماند

اتفاق‌هایی که پس از بازی با النصر اتفاق افتاد مصاحبه خلیل‌زاده جو نگران‌کننده‌ای ایجاد کرد. تیم ما هم در نقل و انتقالات بازیکنی برای پست میانی جذب نکرده زیرا یک درصد هم فکر نمی‌کردیم چنین اتفاقی رخ بدهد.

نمی‌دانم شجاع پیشنهاد دارد یا نه اما تمام تلاشم را می‌کنم خودش هم پرسپولیس را آنقدر دوست دارد که فکر می‌کنم در این تیم بماند.

*مشکل شجاع خلیل‌زاده باید سه ماه قبل حل می‌شد

اگر همان بحث خلیل‌زاده سه ماه پیش حل می‌شد دیگر کار به اینجا نمی‌رسید. خیلی از بازیکنان من با مشکلات مالی به قطر رفتند. اینقدر تمرکز ما روی پرداخت‌ها و قراردادها بود که نزدیک بود دیوانه شوم.

بحث اعتصاب هم به راه افتاد این مسائل را جمع کردیم  اگر قرار بود به این مسائل پرداخته شود پرسپولیس با مشکل مواجه می‌شد.

بازیکنان من در حد توان‌شان برای باشگاه پول هم می‌آورند اما تاکنون مشکل مالی‌شان حل نشده و امیدوارم این مشکلات ادامه‌دار هرچه سریع‌تر برطرف شود.

*از باشگاه گلایه دارم زیرا زمان پرداخت قرارداد ما جو رسانه‌ای راه می‌افتد

باید از باشگاه گلایه کنم وقتی بحث مالی پیش می‌آید ناگهان شاهد هستیم جریانی رسانه‌ای به راه می‌افتد و همه می‌گویند اینها می‌خواهند پول بگیرند ما را مقابل هواداران می‌گذارند.

می‌گویند 800 هزار یورو به برانکو بدهیم و مشکل نقدینگی داریم. پولی که باید به این مربی داده شود همیشه رودرروی ما قرار می‌گیرد.

در موقع پرداخت پول به ما جو رسانه‌ای به راه می‌افتد می‌دانم این افراد چه کسانی هستند اما نمی‌خواهم زیاد درباره‌اش توضیح دهم و با باز کردن موضوع کام هواداران  تلخ کنم و لذت فینال رفتن را زیر سؤال ببرم.

*اگر پول برانکو آماده است طلب وی را بدهند تا همه خلاص شویم

برانکو 2 سال است پولش را نگرفته اما مدام از مسئولان باشگاه می‌شنویم پول وی آماده است و 10 یا 15 روز دیگر به این مربی پرداخت می‌‌شود. اگر چنین حالتی وجود دارد پول وی را بدهد.

قرارداد برانکو همه ما را اذیت می‌‌کند. وقتی می‌خواهند به بازیکنان و مربیان پرداختی داشته باشند می‌گویند باید از بین این موضوع و طلب برانکو یکی را انتخاب کنیم و ما هم می‌خواهیم به بازیکنان و کادر فنی پول بدهیم.

مسئولان باشگاه به ما 5 درصد یا 10 درصد پول می‌دهند. مبلغ قرارداد برانکو 25-30 میلیارد پول می شود اما پولی که بین ما تقسیم می‌شود شاید 5-6 میلیارد هم نباشد.

اگر واقعاً پول هست طلب برانکو را بدهید و همه را خلاص کنید زیرا واقعاً اذیت می‌شویم. اگر هم پولی نیست شفاف بگویند.

*قرارداد بازیکنان جدید  پرسپولیس پیش از اتمام یک ماهه امضا شد

 22 شهریور رأی محرومیت پرسپولیس صادر شد اما 21 شهریور به قطر رفتیم 15 روز پیش از اتمام فرصت یک ماهه خود هم قرارداد تمام بازیکنان را امضا کرده و نقل و انتقالات‌مان را انجام داده بودیم.

ارسال نظر: