کدخبر: 998

شقایق دهقان پسر ناشناس را در آغوش گرفت ! + عکس

از شقایق دهقان و خواهرش در گذر زمان تا خانواده منوچهر هادی در کار تبلیغات و حس و حال آرمان سریال هم گناه در قسمت پایانی را در اینستاگرام هنرمندان می بینید.

شقایق دهقان بازیگر زن معروف زن سینما و تلویزی.ن ایران است . شقایق دهقان در آلمان متولد شده است. شقایق دهقان همسر مهراب قاسم خانی است. شقایق دهقان در سریال برره ایفای نقش کرده است. شقایق دهقان در اینستاگرام بسیار فعا است.

زندگی نامه شقایق دهقان

شقایق دهقان

شقایق دهقان (زادهٔ ۴ اسفند ۱۳۵۷، گیسن، آلمان) بازیگر و نویسنده ایرانی است. همسر او مهراب قاسم‌خانی نویسنده و طراح صحنۀ تلویزیون است که در جریان مجموعهٔ تلویزیونی پاورچین با هم آشنا شدند. عمده فعالیت وی در سریال‌های نود شبیِ مهران مدیری است. از بازی‌های معروف او ایفای شخصیت «خانم شیرزاد» در مجموعهٔ تلویزیونی ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت در سال ۱۳۹۰ است. او از سال ۱۳۹۴ در برنامۀ خندوانه، به اجرای استند آپ کمدی پرداخت و در سال ۱۳۹۶ به همراه مهراب قاسم‌خانی به عنوان داوران بخش استند آپ کمدی جشنوارۀ هنری پارسی زبانان اروپا انتخاب شدند.

تحصیلات شقایق دهقان

شقایق دهقان

شقایق دهقان ۴ اسفند ۱۳۵۷ در گیسن آلمان متولد شد و سه ماه بعد هم‌زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت. مدت ۶ سال به‌دلیل کار پدرش در ساری ساکن شدند و سپس به تهران آمدند.وی کارهای هنری را در سن ۱۸ سالگی آغاز کرد؛ زمانی که برای گذراندن اوقات فراغت در یکی از کلاس‌های عروسک‌گردانی فرهنگ‌ سرای امیرکبیر ثبت نام کرده بود (تابستان ۱۳۷۴). دو سال بعد، هم‌زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با او آشنا شده بود به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می‌شدند معرفی شد و آغاز به کار کرد. سپس از طریق یکی از همکارهایش به گلچهره سجادیه معرفی شد و با همکاری با گروه او اجرای یک نمایش جدی را تجربه کرد. در همین زمان کار نوشتن برای برنامه کودک را هم انجام می‌داد. پس از آن به پیشنهاد یکی از کارگردان‌های گروه کودک تلویزیون در سریال او بازی کرد و بدین ترتیب کارش را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک آغاز کرد و به قول خودش «عضو جدایی‌ناپذیر خانوادۀ تلویزیونی‌ها» شد. در این بین در دو کار سینمایی هم بازی کرد: زیر نور ماه و نقش کوتاهی در فیلم سیندرلا. در پاییز سال ۱۳۸۱ پیشنهاد بازی در مجموعۀ طنز پاورچین را پذیرفت و در پی آشنایی با مهراب قاسم‌خانی، نویسنده و طراح صحنه این مجموعه، زندگی مشترک خود را با او آغاز کرد. حاصل این ازدواج یک پسر به نام نویان است. نخستین تجربۀ بازیگری شقایق دهقان به همراه همسرش مهراب قاسم خانی در فیلم ناگهان درخت ساختۀ صفی یزدانیان در سال ۱۳۹۷ به وقوع پیوست و این زوج هنرمند برای نخستین بار در کسوت بازیگر در کنار هم قرار گرفتند.

شقایق دهقان

فیلم‌شناسی

۱۳۹۸ نارگیل سید داوود اطیابی

۱۳۹۸ انفرادی سید مسعود اطیابی

۱۳۹۷ ناگهان درخت صفی یزدانیان

۱۳۹۵ اکسیدان حامد محمدی

۱۳۹۴ گذرموقت افشین هاشمی

۱۳۹۳ شرف خانواده فاضل پوریا جاوید پور

۱۳۹۲ آتیش بازی بهمن گودرزی

۱۳۹۰ گنجینه جواهر پشته نادر مقدس

۱۳۸۷ شیرین عباس کیارستمی

۱۳۷۹ زیر نور ماه رضا میرکریمی

مجموعه‌های تلویزیونی

سال مجموعه تلویزیونی کارگردان توضیحات

۱۳۷۶ قطار ابدی رضا عطاران شبکه سه

۵۲ قسمت

پخش در سال ۷۸

۱۳۷۷ بیست محمد حسن زاده شبکه یک

۱۳۷۹ مثل زندگی بهروز بقایی شبکه یک

۱۴ قسمت

گروه کودک و نوجوان

۱۳۷۹ دختران اصغر توسلی شبکه تهران

۳۸ قسمت

۱۳۷۹ جوان امروز یوسف سید مهدوی شبکه سه

۲۶ قسمت

۱۳۸۰ ستاره باران نوید محمودی

۱۳۸۰ رستوران خانوادگی حسین سهیلی زاده شبکه تهران

بازیگر مهمان

۱۳۸۱ پاورچین مهران مدیری شبکه تهران

۱۳۰ قسمت

۱۳۸۲ کوچه اقاقیا رضا عطاران شبکه تهران

۹۰ قسمت

۱۳۸۳ این سه نفر اصغر توسلی شبکه سه

۱۳ قسمت

۱۳۸۴ شب‌های برره مهران مدیری شبکه سه

۹۲ قسمت

۱۳۸۴ و خداوند عشق را آفرید مسعود شاه محمدی شبکه ۳

بازیگر مهمان

۱۳۸۵ باغ مظفر مهران مدیری شبکه ۳

۴۵ قسمت

۱۳۸۶ مرد هزار چهره مهران مدیری شبکه ۳

۱۳ قسمت

پخش در نوروز ۸۷

۱۳۸۷ شب می‌گذرد راما قویدل شبکه تهران

۲۰ قسمت

۱۳۸۸ مسافران رامبد جوان شبکه ۳

۷۰ قسمت

۱۳۸۸ زن بابا سعید آقاخانی شبکه ۳

۱۵ قسمت

پخش در نوروز ۸۹

۱۳۸۹ نون و ریحون فرزاد مؤتمن شبکه تهران

۲۵ قسمت

پخش در ماه رمضان

۱۳۹۰ ساختمان پزشکان سروش صحت شبکه ۳

۵۷ قسمت

۱۳۹۰ مسیر انحرافی بهرنگ توفیقی شبکه سه

۱۳ قسمت

پخش در بهار ۹۱

۱۳۹۱ دزد و پلیس سعید آقاخانی شبکه سه

۲۶ قسمت

۱۳۹۲ مهرآباد فرید سجادی حسینی شبکه تهران

۳۰ قسمت

۱۳۹۲ پژمان سروش صحت شبکه سه

۲۵ قسمت

۱۳۹۳ سر به راه سعید سلطانی شبکه تهران

۱۵ قسمت

پخش در نوروز ۹۴

۱۳۹۴ دورهمی مهران مدیری شبکه نسیم

سری اول

۱۳۹۵ یادداشت های یک زن خانه دار مسعود کرامتی شبکه تهران

۵۰ قسمت

۱۳۹۹ نون خ۲ سعید آقاخانی شبکه یک

شقایق دهقان

تئاتر

نمایش موزیکال "عروس مردگان" (در نقش: مدلین اورگلت) (۱۳۹۸)

نویسندگی و فیلم‌نامه

کمربندها را ببندیم (یکی از نویسندگان)

نقطه چین (مهران مدیری)

دورهمی (مهران مدیری)

شب‌های برره (یکی از نویسندگان در چندین قسمت)

شبکه نمایش خانگی

گاراژ ۸۸۸ به کارگردانی سام کلانتری (۱۳۹۶–۱۳۹۵)

شام ایرانی به کارگردانی بیژن بیرنگ (۱۳۹۰)

گنج مظفر به کارگردانی مهران مدیری (۱۳۸۶)

بازیگر محبوب طنز کشورمان که همسر سابق مهراب قاسم خانی نویسنهد مشهور می باشد با انتشار عکسی در کنار خواهر بزرگترش تولد وی را تبریک گفته است.  در ادامه عکس های از شقایق دهقان و خواهرش را در نیک صالحی مشاهده کنید.

شقایق دهقان و خواهرش

شقایق دهقان

شقایق دهقان در چهارمین روز از اسفند ماه سال ۱۳۵۷ در لان گسین آلمان متولد شد و سه ماه بعد هم زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت.

شقایق دهقان : من شش ساله بودم، تو دوازده ساله. در صفى طولانى جلوى مغازه ایستاده بودیم. تو دو شیشه‌ى خالى شیر دستت بود، من برگه‌ى کوپن. یادم هست در صف، پچ‌پچِ بمبارانِ دیشب بود. دو زنى که از صورتشان تنها بینى‌های‌ِشان را یادم مى‌آید، به پهلوى هم زدند و به من که با پیراهنِ سفیدِ یقه‌گردِ آستین‌حلقه‌ای، از سرِ بى حوصلگىِ کودکانه، روىِ جدولِ کنارِ کوچه بالا و پایین می‌رفتم پوزخند زدند.

یادم هست یکی‌ِشان به لباسم اشاره کرد و گفت: “دخترخانوم، این چه سر و وضعیه!” … و من که معنىِ سر و وضع را نمی‌دانستم، پرسش‌گر به تو نگاه کردم که به شکلِ ناشیانه‌اى روسریِ سیاهت را زیرِ چانه‌ات گره زده بودى و تلاش می‌کردى، انبوهِ موهاىِ فِرت را زیرش جا بدهى. یادم هست دست مرا گرفتى و گفتى: “بهشان نگاه نکن. به من نگاه کن…”

چهل و یک هستم. هرازگاهى اما دستم را می‌گیرى و مى گویى: “به آن طرف نگاه نکن. به بقیه مربوط نیست. ” … و من در تمامِ این لحظه ها دلم می‌خواهد، فقط به تو نگاه کنم.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها