کدخبر: 2379

چهره جدید فریبرز عرب نیا همه را شوکه کرد + عکس دیده نشده

ظاهر جدید فریبرز عرب نیا مورد توجه کاربران قرار گرفت.

​فریبرز عرب نیا بازیگر و کارگردان ایرانی متولد ۲۵ فروردین سال ۱۳۴۳ در شهر تهران است. فریبرز عرب نیا در سال ۱۳۶۰ توانست مدرک دیپلم ریاضی و فیزیک بگیرد.فریبرز عرب نیا

زندگینامه فریبرز عرب نیا :

نام: فریبرز

نام خانوادگی: عرب نیا

تاریخ تولد: 1343/1/25

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس گرافیک، تحصیل ناتمام رشته مدیریت

زمینه فعالیت: بازیگر

نام همسر: آتنه فقیه نصیری ، عسل بدیعی (همسر سابق)فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا در ضیافت

خلاصه داستان این بود که:چند رفیق در جوانی با هم قرار می گذارند تا چند سال بعد دوباره همدیگر را ملاقات کنند، اما سلطان ساخته مسعود کیمیایی با بازی  فریبرز عرب نیا و هدیه تهرانی است که در سال 1375 ساخته شد. این فیلم نخستین کار سینمایی هدیه تهرانی نیز می باشد، خلاصه داستان فیلم سلطان اینگونه بود که:کیف مریم را که حاوی اسناد و مدارک مربوط به 500 متر از یک باغ که به مریم تعلق دارد، جیب بری به نام سلطان در فرودگاه از او می دزدد. مریم سلطان را پیدا می کند و عشقی بین آنها به وجود می آید.

هنرنمایی فریبرز عرب نیا در فیلم سلطان

فریبرز عرب نیا پس از سلطان، سه چهار بازی خوب هم در کارنامه سینمایی اش ثبت کرد تا همچنان خیلیها به او امیدوار باشند. بازی قابل قبول او در فیلم جهان پهلوان تختی و بخصوص شوکران - هر دو ساخته بهروز افخمی - و بازی متفاوت و بسیار دشوارش در فیلم شیفته فریبرز عرب نیا را به عنوان یکی از چهره های برتر دهه هفتاد سینمای ایران معرفی کرد، فریبرز عرب نیا بیش از پنج سال از عمر هنری خود را برای بازی در سریال پر بیننده مختارنامه صرف کرد که به گفته اکثر کارشناسان در ایران و کشورهای عربی یکی از بهترین بازی های خود را انجام داده است. عرب نیا از سال 1381 تا 1387 در این سریال پر هزینه و پر مخاطب نقش مختار ثقفی را ایفا کرد. بازی وی در این مجموعه باعث وقفه ای طولانی در عرصه بازیگری او در سینما شد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها