کدخبر: 189

زمان بازگشایی مدارس مشخص شد + جزئیات

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس در هیچ شرایطی تعطیل نخواهد شد و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تغییر وضعیت از حالت سفید به زرد وقرمز کرونایی پیش‌بینی شده است.

علیرضا کاظمی با تاکید بر اینکه این اطمینان را به دانش آموزان می‌دهیم که در هر شرایطی سال تحصیلی جدید را آغاز خواهیم کرد و برای هر شرایط کرونایی، سناریوی ویژه‌ای تدوین شده است، اظهارکرد: سال تحصیلی جدید ۱۵ شهریور ماه در هر شرایطی آغاز خواهد شد و تدوین برنامه‌های آموزشی منعطف، مهم‌ترین ویژگی سال تحصیلی جدید است.

 وی ادامه داد: آغاز سال تحصیلی در زمان مقرر یکی از مهم‌ترین اصول کاری وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید است و به این اصل مهم باید اجرای کامل برنامه‌های آموزشی و پرورشی در طول سال، فراگیری پوشش آموزشی و حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را اضافه کرد که به عنوان اصول اساسی این وزارتخانه مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، تاکید کرد: مدارس در هیچ شرایطی تعطیل نخواهد شد و در وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی‌های لازم برای تغییر وضعیت از حالت سفید به زرد وقرمز کرونایی پیش‌بینی شده است و با تکمیل سخت افزاری و نرم افزاری شبکه آموزشی شاد و همراهی رسانه ملی، جریان آموزش در آموزش و پرورش حداکثر از وضعیت حضوری به آموزش مجازی تغییر خواهد کرد.

کاظمی خانواده‌ها را ناظر آموزش و پرورش برای کنترل برنامه‌های درسی دانش آموزان دانست اظهارکرد: خانواده‌ها در همراه کردن دانش آموزان برای ماندن در کلاس‌ها و دنبال کردن مطالب درسی در شرایط کرونایی نقش بسزایی بر عهده دارند و امیدواریم با کمک خانواده‌ها فضای ایمن تری را برای دانش آموزان به وجود آوریم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش به برگزاری کنکور هم اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در کشور ظرفیت عمل به پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری کنکور وجود داشت، به تأخیر انداختن این آزمون می‌توانست به سلامت روحی و روانی دانش آموزان آسیب وارد کند.

کاظمی برخی انتقادها مبنی بر اینکه لابی مؤسسات آموزشی کنکور و جریان اقتصادی حاکم بر این حوزه در به تعویق نیانداختن کنکور دخیل بوده است را قضاوتی نادرست توصیف کرد.

وی با بیان اینکه برای ارتقا کیفیت آموزش در شرایط کنونی، باید اطلس پوشش تحصیلی مدرسه‌ای توسط مدیران مدارس ترسیم شود، بیان کرد: انعطاف در برنامه‌های آموزشی نیازمند تدوین سه برنامه توسط مدیر مدرسه در وضعیت‌های مختلف اعم از سفید، زرد و قرمز باشد.

 

ارسال نظر: