کدخبر: 1408

بارانی ترین مرغ سحر بر مزار استاد خوانده شد + فیلم

ویدیویی از اشک بارترین آهنگ مرغ سحر همایون شجریان بر سر مزار پدرش

همایون شجریان فرزند مرحوم محمدرضا شجریان و فرخنده گل افشان سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شده است. او از ده سالگی به همراه خواهرانش نزد پدر مرحومش آواز را شروع کرد. اولین آلبوم همایون شجریان به نام نسیم وصل در سال ۱۳۸۲ منتشر شد. به تازگی پدر همایون شجریان درگذشته و صبح امروز مراسم خاکسپاری ایشان در طوس برگزار شد. در قسمت زیر ویدیویی از اشک بارترین آهنگ مرغ سحر همایون شجریان بر سر مزار پدرش را قرار داده ایم. برای مشاهده این ویدیو در نیک صالحی همراه ما باشید.

بعد از دفن پیکر استاد شجریان، همایون شجریان بر مزار پدر، «مرغ سحر» را خواند.

کنسرت های محمدرضا شجریان

در سال ۱۳۷۴ وی کنسرت‌هایی در شهرهای اصفهان، شیراز، ساری، کرمان و سنندج را برگزار می‌کند و در همین سال آلبوم چشمه نوش (با محمد رضا لطفی)  گنبد مینا، جان عشاق، مدتی بعد در خیال را با همکاری مجید درخشانی منتشر می‌کند.

شجریان در سال ۷۸ جایزه افتخاری یونسکو را دریافت می‌کند (جایزه پیکاسو) و کتاب راز مانا نیز از وی درسال ۷۹ منتشر می‌شود.

از یکی دو سال بعد وی به اتقاق کیهان کلهر و حسین علیزاده و همایون شجریان کنسرت‌هایی را در اروپا و آمریکا اجرا می‌کنند که حاصل ان آلبوم‌های نوا، داد و بیداد، زمستان است.

شجریان به اتقاق علیزاده و کلهر و فرزندش در زمستان سال ۱۳۸۳ به مناسبت زلزله بم کنسرتی را در تهران برپا می‌کنند و همزمان اعلام می‌کنند که قصد دارند مجتمعی را به نام باغ هنر بم بسازند که دی وی دی همنوا بابم حاصل چنین اندیشه‌ای است.

شجریان پس از آن در سال ۸۴ نیز کنسرتی دیگر با علیزاده و کلهر و همایون درتالار کشور برگزار می‌کند.

وی آلبوم صوتی مرغ خوش‌خوان و دو آلبوم تصویری کنسرت محمدرضا شجریان و گروه شهناز در دبی و کنسرت محمدرضا شجریان و گروه شهناز در تهران که مربوط به همکاری او با گروه شهناز بود را در اوایل دههٔ ۱۳۹۰ منتشر کرد.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها