کدخبر: 475

نیکی کریمی کشف حجاب کرد+عکس لو رفته نیکی کریمی و مادرش خارج از ایران

نیکی کریمی نخستین بار بازیگری را در مدرسه تجربه کرد .نیکی کریمی و ابوالفضل پورعرب را اولین ستارگان سینمای ایران پس از انقلاب می‌دانند.

نیکی کریمی بازیگرکشورمان عکسی از خودش و مادرش را منتشر کرده است.انتشار این عکس توسط این بازیگر 48 ساله با حواشی متعددی همراه شده است.

159823359456451-irannaz-com

زندگی و خانواده نیکی کریمی 

نیکی کریمی، در ۱۹ آبان ماه سال ۱۳۵۰ خورشیدی در شهر تهران متولد شد. او یک برادر به نام خشایار و یک خواهر به نام نازنین دارد.

نیکی در خانواده ای بزرگ شده که همواره مفهوم خانواده برایشان از اهمیت و ارزش فراوانی برخوردار بوده است.

ازدواج نیکی کریمی

نیکی کریمی هنوز ازدواج نکرده است، و خانواده ی او هم اکنون در انگلیس زندگی می کنند، و نیکی برای دیدار خانواده اش دائما بین تهران و لندن، رفت و آمد می کند.

شروع بازیگری نیکی کریمی 

نیکی کریمی از دوران دبستان بازی در گروه‌های کوچک تئاتری را آغاز کرد. اولین نقش سینمایی اش را در سال ۱۳۶۸ در فیلم« وسوسه» به کارگردانی جمشید حیدری به دست آورد. ولی نخستین حضور جدی اش را میتوان در فیلم« عروس» به کارگردانی بهروز افخمی در سال ۱۳۶۹ دانست. نیکی کریمی و ابوالفضل پورعرب را اولین ستاره های سینمای ایران بعد از انقلاب می دانند. بعد از آن، نیکی کریمی در دو فیلم مهم از داریوش مهرجویی به نام های« سارا» و« پری» ایفای نقش کرد. در سال ۱۳۷۱ بازی در فیلم« سارا» ( اقتباسی از« خانه عروسک» اثر هنریک ایبسن) توانست برای او جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره های سن سباستین و نانت را به ارمغان بیاورد.

بازگشت نیکی آمریکا به ایران

نیکی کریمی در همان سال برای تحصیل در رشته طراحی لباس به آمریکا رفت و تا زمان بازی در فیلم« پری» اثر داریوش مهرجویی به ایران بازنگشت. بازی نیکی کریمی در این فیلم که اقتباسی از کتاب« فرنی و زویی» اثر سلینجر بود مورد توجه قرار گرفت و برای بار سوم در جشنواره فیلم فجر نامزد سیمرغ بلورین شد.

نیکی کریمی بعد از بازی در چند فیلم از کارگردانانی چون ابراهیم حاتمی کیا، بهروز افخمی و داریوش فرهنگ در سال ۱۳۷۷ در فیلم« دو زن» به کارگردانی تهمینه میلانی بازی کرد. نیکی کریمی با بازی در این فیلم، به هنرپیشه ثابت چند فیلم بعدی تهمینه میلانی تبدیل شد و این همکاری تا فیلم« واکنش پنجم» ادامه یافت. نیکی کریمی برای پنجمین بار برای فیلم« دو زن» نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر شد و جایزه بهترین بازیگر زن را بخاطر بازی در همین فیلم از فستیوال تائورمینا ایتالیا گرفت.

کتاب های ترجمه شده توسط نیکی کریمی

* عشق زمان غم (بر اساس ۱۰ داستان کوتاه از حنیف قریشی) [مجوز نشر آن صادر نشده‌است]

* مجموعه اشعار یکصد شاعر زن چینی

* نور ماه بر درختان کاج (ذن هایکو، اثر جاناتان کلمنتس)، ۱۳۸۵

* نزدیکی (رمان، اثر حنیف قریشی)، ۱۳۸۴

* بار دیگر، تولدی دیگر (اشعار برگزیده فروغ فرخزاد همراه با برگردان اشعار به انگلیسی و لوح فشرده‌ای محتوی دکلمه اشعار توسط نیکی کریمی)، ۱۳۸۳

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها