کدخبر: 99

اسپری بینی ضد کرونا / محافظت 24 ساعنه در مقابل کوید 19

کارشناسان تیم "یوسی سان فرانسیسکو" در پژوهشی که نتایج آن در پلاتفرم علمی "bioRxiv" منتشر شده، اسپری بینی جدیدی را معرفی کرده‌اند که به گفته آن‌ها می‌تواند مانع از ابتلا به ویروس کرونا شود.​

 گروهی از کارشناسان آمریکایی اسپری بینی را ارائه کردند که به گفته آنان می‌تواند از ورود ویروس کرونا به دستگاه تنفسی بدن جلوگیری کند. اثر این دارو برای ۲۴ ساعت است. یک پروفسور آلمانی نیز با این تیم همکاری می‌کند.

     کرونا

به گزارش رسانه‌های آلمان، پتر والتر، بیوشیمیست آلمانی ساکن برلین، نیز در این تیم تحقیقاتی حضور دارد.

پروفسور والتر در این باره گفت: «ما داروی جدید AeroNabs را معرفی کردیم.» او در مصاحبه‌ای با شبکه اول تلویزیون آلمان ARD درباره این دارو توضیح داد: «این نام را ما برای داروی جدید انتخاب کردیم، زیرا ما مولکول‌های این دارو را به آئروسل (ذرات معلق در هوا) تبدیل کردیم و توانستیم از این طریق غبار ابر مانندی را تولید کنیم که در صورت استنشاق می‌تواند به طور عمیق وارد ریه‌ها شود. در آنجا مولکول‌های این دارو می‌توانند پیش از نفوذ ویروس به سلول‌های بدن، به آن حمله کنند و آن را از بین ببرند.»

پروفسور والتر که تا کنون بارها نامزد دریافت جایزه نوبل در زمینه پزشکی شده است، امیدوار است که استفاده از این دارو بتواند ۲۴ ساعت از بدن در مقابل ویروس محافظت کند.

 

ارسال نظر: