کدخبر: 930

موارد تاثیر گذار بر افسردگی + جزئیات جدید

​ همه ما دچار افکار منفی می‌شویم ولی روش برخورد ما با این افکار باعث می‌شود که با اعتماد به نفس یا ترسو، امیدوار یا سرخورده و برنده یا مغلوب به نظر برسیم چون افکار منفی مزمن می‌تواند روی سلامت جسم و روح و روان افراد اثر بد بگذارد. در اینجا چند تفکر منفی افراد همیشه غمگین آورده شده است.

جملات علیه خود

 با گفتن جملاتی علیه خود، پیام‌هایی مخرب به خودمان می‌دهیم و بر این اساس از اعتماد به نفس، عملکرد خوب و توانایی‌های بالقوه خود فرسنگ‌ها دور می‌شویم. جملاتی مثل من نمی‌توانم، به اندازه کافی خوب نیستم، اعتماد به نفس ندارم، می‌دانم شکست می‌خورم، مانند سم بر روان شما عمل می­‌کند.

depression--780x405

تفکرات منفی

این افراد همیشه نسبت به شرایط یا تعاملاتشان با دیگران طرز تفکرهای منفی دارند. این انتخاب شماست که باعث می‌شود قوی یا ضعیف‌، شاد یا غمگین‌، قدرتمند یا قربانی به نظر آیید و دائم منفی­‌بافی کنید.

مقایسه منفی با دیگران

ما ممکن است خودمان را با کسانی که موفقیت‌های بیشتری نصیب‌شان شده یا جذاب‌تر و پولدارتر هستند، مقایسه کنیم. وقتی دائم فکر کنیم که دیگران از ما بهتر هستند بیشتر گرفتار حسادت و بی‌لیاقتی و در نتیجه اضطراب، نگرانی، افسردگی و خودسرزنشی شویم.

c671f1ed-5fe0-461e-a08c-c374bc04892e

افکار منفی نسبت به گذشته

چیزی که قبلا اتفاق افتاده قابل تغییر نیست، اما چیزی را که هنوز رخ نداده، می‌توانیم تا حدی به شکل دلخواه درآوریم. بنابراین اولین قدم در این راه جدا شدن از گذشته است و نه فکر کردم دائمی به آن.

میل به سرزنش

اگرچه نمی‌توان اثر بد عوامل فردی و اجتماعی را نادیده گرفت، اما وقتی به سرزنش کردن دیگران بپردازیم در واقع خود را قربانی فرض کرده‌ایم و همین موضوع ما را به سمت زندگی تلخ‌تر و رنجش و شکست‌های بیشتر سوق می‌دهد.

5298976

بخشش خود

مهم است که نسبت به اشتباه‌­های خود دلسوزانه رفتار کنید و متوجه شوید که اکنون نسبت به گذشته آگاهی‌هایتان بیشتر شده و این شانس را دارید که خطاهای گذشته را تکرار نکنید و در خود یا دیگران تفاوتی مثبت به وجود آورید. هرکس اشتباه می‌کند ولی بازتاب اشتباه‌ها روی شما دائمی نیست و هرگز از شما فرد بدی نمی‌سازند.

ارسال نظر: