کدخبر: 459

علائم وقوع سرطان پروستات چیست؟+راه های مقابله با سرطان پروستات چیست؟

بررسی اخیر محققان نشان می‌دهد، مردانی که دور کمر آنها بیش از ۴۰ اینچ (۱۰۱.۶) است، ۳۵ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از سرطان پروستات هستند.

 نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مردانی که دور کمر آنها بیش از ۴۰ اینچ (۱۰۱.۶) است، ۳۵ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از سرطان پروستات هستند.

طبق یافته‌های دانشمندان چربی‌های شکم خطرناک‌ترین نوع آن است و می‌تواند افراد را در شرایط سلامتی سخت قرار دهد. 

دانشمندان دانشگاه آکسفورد بیش از ۲۰۰ هزار مرد را به عنوان بخشی از مطالعه مورد بررسی قرار دادند و دریافتند مردانی که دچار اضافه‌وزن به ویژه از ناحیه شکم هستند، در معرض سرطان پروستات قرار دارند.

براساس اطلاعات موجود، عواملی که خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می‌دهند سن بالا، سابقه خانوادگی بیماری و نژاد است؛ حدود ۹۹ درصد موارد در افراد بالای ۵۰ سال رخ می‌دهد. 

این بیماری در ایالات متحده بیشتر در میان سیاه‌پوستان آمریکا بروز پیدا می‌کند تا سفید پوستان؛ دیگر عوامل دخیل در این بیماری شامل رژیم غذایی با سطوح بالای گوشت فرآوری شده، گوشت قرمز یا فراورده لبنی یا رژیم‌های غذایی که سبزی‌های خاصی را در خود ندارند می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد مردانی که چربی شکمی دارند، بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان پروستات هستند.

چربی ذخیره شده در شکم خطرناک ترین نوع محسوب می‌شود زیرا اندام‌های حیاتی مانند کبد، لوزالمعده و روده را می‌پوشاند و تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ارسال نظر: