کدخبر: 429

آموزش سکس سالم /چگونه سکس لذت بخش را تجربه کنیم؟

نکات کلی از رابطه جنسی را بدانید

نکات کلی رابطه جنسی

در حین سکس یا رابطه جنسی واژینال آلت تناسلی مرد به داخل واژن می رود.

پیش نوازی مهم است. هم شما را تحریک جنسی می کند و هم آماده می کند تا رابطه جنسی برای هر دو شریک زندگی لذت بخش تر باشد.

داشتن رابطه جنسی بدون کاندوم، شما و همسرتان را در معرض خطر بارداری و عفونت های مقاربتی (STI)از جمله HIV قرار می دهد.

کاندوم بهترین نوع محافظت در برابر بارداری بدون برنامه ریزی و STI است.

برای اینکه کاندوم ها به طور  موثر کارکنند، لازم است قبل از لمس آلت تناسلی مرد با واژن، گذاشته شوند.

سکس

بحث در مورد رابطه جنسی ایمن قسمت مهمی در رابطه جنسی است.

شما ممکن است برای اولین بار در فکر رابطه جنسی باشید و مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید. یا شاید شما می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی لذت بخش و ایمن کردن رابطه خود کسب کنید…

وضعیت شما در اینجا هرچه باشد پاسخ برخی از سوالات متداول در مورد رابطه جنسی از واژن را در اینجا خواهید یافت. در این مطلب به آموزش کامل سکس و رابطه جنسی شامل چگونگی پیش نوازی، استفاده از مواد مربوط کننده و کاندوم، پوزیشن های جنسی و چگونگی رسیدن به سکس ایده آل و ارگاسم می پردازیم.

رابطه جنسی واژینال چیست؟

در حین رابطه جنسی واژینال (یا با عنوان کلی رابطه جنسی) آلت تناسلی مرد به واژن می رود.

اگر فیلم تماشا می کنید یا به پورنوگرافی نگاه می کنید، ممکن است تصور غیرواقعی از رابطه جنسی داشته باشید. هیچ روش تنها و یکتای صحیحی برای داشتن رابطه جنسی از طریق واژن وجود ندارد. این می تواند یک تجربه بسیار ملایم، صمیمی یا یک تجربه پرشور و ماجراجویانه باشد. شما می توانید رابطه جنسی را امتحان کنید، هرطور که خودتان و همسرتان دوست دارید.

سکس

چگونه سکس داشته باشیم؟

پیش نوازی چیست؟

پیش نوازی یا foreplay کمک می کند تا هر دو فرد از لحاظ جنسی تحریک شوند، و آماده رابطه جنسی واژینال باشند. این می تواند شامل بوسیدن، نوازش،  مالش، لمس یا رابطه جنسی دهانی باشد. پیش نوازی باید برای هر دو شریک زندگی لذت بخش باشد. برخی افراد ترجیح می دهند تنها به پیش نوازی ادامه دهند و رابطه جنسی نداشته باشند.

اگر هر دو آماده رابطه جنسی از طریق واژن هستید، هرچه هر دو بیشتر تحریک شوید، ورود آلت تناسلی به واژن راحت تر خواهد بود. شما می دانید که هنگامی که واژن شروع به مرطوب شدن می کند و آلت تناسلی به نعوظ می رسد، تحریک می شوید و آماده رابطه جنسی هستید.

پس از تحریک و آمادگی برای انجام رابطه جنسی، می توانید کاندوم را قرار دهیم. کاندوم را روی آلت تناسلی مرد قرار دهید و این کار را باید قبل از لمس آلت تناسلی مرد با واژن یا وارد شدن به واژن انجام دهید.

وقتی آماده شدید، یکی از شما می تواند با استفاده از دست خود آلت تناسلی مرد را به آرامی به داخل واژن هدایت کند. وقت بگذارید و اگر لازم است چند هفته طول بکشد تا به درستی آن کار را انجام دهید نگران نباشید، به خصوص وقتی هنوز به بدن یکدیگر عادت ندارید.

هنگامی که آلت تناسلی مرد داخل شد، می توانید بدن خود را به گونه ای حرکت دهید که آلت تناسلی به داخل واژن هل داده شود و سپس دوباره بخشی از آن خارج شود. کار را به شکل طبیعی انجام دهید. ملایم باشید و اطمینان حاصل کنید که هر دو راحت هستید.

به یاد داشته باشید که فقط به این دلیل که کاری را شروع کرده اید به معنای ادامه کار نیست. اگر با کاری که انجام می دهید راحت نیستید، شما یا همسرتان می توانید در هر زمان مکث کنید یا متوقف شوید.

سکس

هنگامی که بسیار برانگیخته می شوید، تنش در بدن شما ایجاد می شود، فشار جنسی پس از آن با یک هجوم ناگهانی لذت بخش به نام ارگاسم، آمدن یا اوج گرفتن آزاد می شود. برای خانم ها حساس ترین قسمت بدن آنها کلیتوریس است. یک برجستگی کوچک دقیقاً بالای دهانه واژن. انتهای آن پر از عصب است و نسبت به لمس بسیار حساس است.

بسیاری از خانم ها برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک کلیتوریس خود دارند. می توانید پوزیشن های مختلفی را برای رابطه جنسی واژینال امتحان کنید که به شما امکان می دهد بدن خود را به گونه ای حرکت دهید که باعث تحریک کلیتوریس شود. برخی از افراد برای تحریک آن یا شریک زندگی خود تصمیم می گیرند که در هنگام رابطه جنسی، کلیتوریس را لمس کنند.

برای اکثر مردان عملی که باعث تحریک آلت تناسلی مرد در واژن شود، انتهای عصب آلت تناسلی را تحریک کرده و باعث ارگاسم آنها می شود.

اگر بلافاصله یا حتی اصلاً ارگاسم ندارید نگران نباشید. زمان لازم است تا بدانید چه چیزی برای شما و شریک زندگی شما مفید است. هم زن و هم مرد می توانند از رابطه جنسی واژینال لذت ببرند حتی اگر این کار باعث ارگاسم آنها نشود.

بهترین پوزیشن برای رابطه جنسی از واژن چیست؟

افراد مختلف از چیزهای مختلف لذت می برند و گزینه های زیادی وجود دارد. یک پوزیشن مشترک، پوزیشن قرارگیری زن در زیر و مرد بر روی او یا missionary است. در این پوزیشن زن دراز کشیده، در حالی که مرد دراز کشیده یا نشسته است. مرد بالا یا روبرو است در حالی که زن در زیر قرار دارد.

اگر برای اولین بار هستید که رابطه جنسی برقرار می کنید، پوزیشنی را انتخاب کنید که هر دو با آن احساس راحتی کنید. همانطور که بدن یکدیگر را بهتر می شناسید، می توانید پوزیشن های مختلفی را آزمایش کنید و آنچه را که هر دو دوست دارید انجام دهید.

اگر زنی باکره باشد، آیا همیشه در اولین رابطه جنسی خونریزی می کند؟

نه بعضی از خانمها در اولین باری که رابطه جنسی برقرار می کنند(که به سکس پرده زنی معروف است)، خونریزی می کنند و برخی دیگر خونریزی نمی کنند. هر دو حالت طبیعی است. پرده بکارت یک تکه پوست نازک است که تا حدی قسمت ورودی واژن را پوشانده است. اگر قبلا پاره نشده باشد، به طور معمول اولین باری که زن رابطه جنسی واژینال ایجاد می کند، پاره می شود، اما گاهی سایر موارد نیز باعث می شود که از بین برود، از جمله ورزش های سنگین و یا اسب سواری. اگر در هر بار رابطه جنسی همچنان به خونریزی ادامه می دهید، بهتر است با یک متخصص سکس‌تراپی یا اورولوژیست صحبت کنید تا مطمئن شوید جای نگرانی نیست.

سکس

خطرات بارداری،STI  و HIV از طریق رابطه جنسی واژینال چیست؟

داشتن رابطه جنسی از طریق واژن بدون استفاده از کاندوم، شما و همسرتان را در معرض خطر بارداری ناخواسته و عفونت های مقاربتی (STI) از جمله HIV قرار می دهد.

در حالی که انواع مختلفی از پیشگیری از بارداری برای جلوگیری از بارداری وجود دارد اما فقط کاندوم از شما و همسرتان در برابر عفونتهای مقاربتی (STI) و HIV محافظت می کند. به یاد داشته باشید که همه STI ها علائم واضحی ندارند، بنابراین ممکن است هرکدام از شما STI داشته باشید و از آن اطلاع نداشته باشید.

اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید، مطمئن شوید که در اسرع وقت به دنبال متخصص زنان و زایمان هستید. شما می توانید برای جلوگیری از بارداری ناخواسته به پیشگیری از بارداری اضطراری دسترسی پیدا کنید. اگر نگران هستید که در معرض HIV قرار بگیرید، می توانید از پروفیلاکسی پس از مواجهه (PEP) برای جلوگیری از عفونت HIV استفاده کنید. همچنین می توانید از نظر سایر STI ها آزمایش شوید.

اگر رابطه جنسی دارید، بهتر است به طور منظم از نظر HIV و سایر STI ها آزمایش شوید. این به سلامتی شما و هر شریک زندگی کمک می کند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها