کدخبر: 2290

خبر خوش

توضیحات جدید از خرید واکسن کرونا + فیلم

به احتمال زیاد زمان دقیق ورود واکسن کرونا به کشور در یک ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی است. درضمن برای تهیه واکسن کرونای داخلی نیز تلاش‌هایی انجام شده است و واکسن آنفولانزا نیز تا اول مهر در کشور توزیع می شود .

واکسن کرونا ویروس که یک سال است تمام دنیا را درگیر کرده . هنوز واکسن کرونا ساخته نشده .واکسن کرونا در برخی کشورها به مرحله تست و آزمایش رسیده . واکسن کرونا برای همه افراد لازم نیست. ​خبرها درباره واکسن کرونا را با ما دنبال کنید.کمتر از دو هفته به آغاز فصل سرما باقی مانده است. در این شرایط تهیه واکسن آنفلونزا و چگونگی مهار کرونا از اهمیت برخوردار است.

مسعود مردانی، عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا گفت: سفارشات درباره تهیه واکسن آنفلوآنزا از سوی وزارت بهداشت و درمان داده شده است. هم اکنون واکسن آنفلوآنزا در کشور وارد شده و در اسرع وقت توزیع و در اختیار افراد در معرض خطر قرار می‌گیرد.

او درباره واکسن تولید داخل آنفلوآنزا افزود: واکسن آنفلوآنزا تولید داخل تاکنون در کشور نداشتیم و این واکسن تا اینکه مراحل آزمایشی بر روی انسان و حیوان را بگذراند یکسال طول می‌کشد. امسال انتظار واکسن تولید داخل را نباید داشت.

این پزشک متخصص عفونی اظهار کرد: سازمان بهداشت جهانی طبق اعلامیه مطرح کرده است واکسن کرونا به نتیجه می‌رسد، اما تا نیمه نخست ۲۰۲۱ میلادی در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد.

ضمنا واکسن آنفولانزا نیز تا اول مهر در کشور و با کارت ملی توزیع می شود .

ارسال نظر: