کدخبر: 1537

چگونه زیباتر باشیم ؟

آب میسلار یا میسلار واتر یک محصول مراقبت از پوست چند منظوره است که به ماده محبوب علاقه‌مندان به زیبایی تبدیل شده است. این ماده با استفاده از آب تصفیه شده، مرطوب‌کننده‌هایی مانند گلیسیرین و سورفاکتانت‌های ملایم ساخته شده است.

در آب مولکول‌های سورفاکتانت‌ ملایم به هم می‌پیوندند و میسل‌ها را تشکیل می‌دهند.

میسل نوعی ساختار شیمیایی است که به بیرون کشیدن کثیفی و چربی از پوست کمک می‌کند. همانطور که در مقاله‌ای تحت عنوان «میسلار واتر؛ خواص و کاربردهای آن» در عصر ایران آمده است، میسلار واتر نه تنها ملایم است بلکه در از بین بردن آلودگی، آرایش و روغن نیز بسیار مؤثر است و به شما کمک می‌کند منافذ پوست را هنگام آرایش پوست پاک کنید.

در این مطلب با ما همراه باشید تا متوجه شوید میسلار واتر چه معجزه‌ای برای پوستتان می‌کند! با تفاوت‌های تونر و آب میسلار آشنا شوید و اینکه آیا می‌توان از میسلار به عنوان فیس واش هم استفاده کرد یا خیر؟!

خواص میسلار واتر

میسلار واتر با تونر چه تفاوت‌هایی دارد؟

تونرها پاک‌کننده‌هایی هستند که نیازی به شستشو با آب ندارند. بنابراین، می‌توان آن را به راحتی در مسافرت و خارج از منزل قبل از تجدید ضد آفتاب استفاده کرد. اگر پوستتان آرایش و هیچ کرم پوششی ندارد، می‌توان از تونر به تنهایی برای پاک‌سازی آلودگی پوست و از بین بردن هرگونه کرم روی پوست (اگر رنگی نیست) استفاده کرد.

نفوذ تونر به دلیل آبکی بودن آن از طریق منافذ پوست آسان بوده و آلودگی‌ها را از بین می‌برد. اگر از کرم پوشاننده استفاده می‌کنید، پس از شستشو با آب و مواد شوینده، کمی تونر به آن بمالید و با پد صورت خود را پاک کنید. برخی مواقع کرم پودری که استفاده کرده‌اید را روی پد مشاهده خواهید کرد. این بدان معنی است که هنگام استفاده از کرم‌های پوشاننده سنگین، شستن صورت فقط با مواد شوینده و شستشو کافی نیست.

میسلار برای پاکسازی صورت استفاده می‌شود. آب میسلار قدرت پاک‌کنندگی بالاتری نسبت به تونرها دارد و همچنین می‌تواند آرایش صورت را تمیز کنند. بنابراین، اگر آرایش دارید و از کرم‌های پوششی سنگین استفاده کرده‌اید، ابتدا صورت خود را با میسلار بشویید تا آرایش پاک شود. میسلار نیازی به شستشو ندارد.

ماسک چاقی صورت

میشود از میسلار به عنوان فیس واش استفاده کرد؟

اگر پوستتان مشکل دارد، قبل از استفاده از هر چیزی روی صورت خود، دوباره فکر کنید. در حالی که کرم‌ها، لوسیون‌ها احتمال برون‌ریزی پوست را تشدید می‌کند، در پایان با فیس واش و صابون پوست خشک می‌شود. برخی از صابون‌ها می‌توانند آنقدر خشن باشند که باعث پوسته پوسته شدن پوست شوند.

علاوه بر آن پاک‌کننده‌های خشن رطوبت پوست را از بین می‌برند و باعث می‌شوند پوست سبوم بیشتری تولید کند تا کمبود آبرسانی را جبران کند. و سبوم زیاد منجر به جوش می‌شود. صابون‌ها حتی می‌توانند میکروبیوم پوست را به خطر بیندازند و آن را در برابر باکتری‌های گرم منفی آسیب‌پذیرتر کنند. حقیقت این است که حتی آب لوله کشی نیز می‌تواند سلامت پوست شما را تغییر دهد.

گزینه‌ای که ما استفاده از آن را بهتان پیشنهاد می‌دهیم میسلار، محلول حاوی آب و روغن‌های معلق است. شستشوی صورت با میسلار باعث می‌شود آلودگی به روغن موجود در آب میسلار بچسبد و فقط با یک بار کشیدن روی پوست، پوستی تمیز بهتان بدهد. همچنین از میسلار می‌توانید به عنوان شیر پاک‌کننده آرایش استفاده کنید. بسیاری میسلار را به فیس واش‌ها و صابون ترجیح می‌دهند. میسلار آکنه، خشکی پوست و سایر بیماری‌های مختلف پوستی مرتبط با استفاده از صابون و فیس واش را از بین می‌برد.

بنابراین جواب ما به استفاده از میسلار به عنوان فیس واش مثبت است. میسلار جایگزین خوبی برای شستشوی صورت است زیرا برای انواع پوست از جمله پوست‌های حساس مناسب است.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها