کدخبر: 62

عکس +16 از سارق فراری دستگیر شده

دزد حرفه ای کامپیوتر خودروها در مشهد با اصابت چهار گلوله به پاهایش، در حالی دستگیر شد که با چاقوکشی به سمت ماموران قصد داشت راه فراری برای خودش باز کند.

در پی افزایش سرقت قطعات خودرو در برخی از خیابان های حوزه استحفاظی کلانتری شفا که موجب نگرانی شهروندان شده بود، بلافاصله سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) دستورات ویژه ای را برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان سرقت های مذکور صادر کرد.

به دنبال این دستور، جلسه کارشناسی و تجزیه و تحلیل پرونده های سرقت با حضور گروه ویژه ای از نیروهای تجسس به فرماندهی سرگرد علی امارلو (رئیس کلانتری شفا) برگزار شد و همه جوانب سرقت های قطعات خودرو و محیط های جغرافیایی جرم مورد بررسی قرار گرفت. گزارش خراسان حاکی است، در نهایت گروه مشترکی از نیروهای گشت ویژه و تجسس به سرپرستی ستوان یکم آریایی وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده ای را در چند شاخه اطلاعاتی عملیاتی آغاز کردند.

نیروهای انتظامی با رصد مناطق افزایش سرقت، دزدان حرفه ای و سابقه دار را نیز زیر چتر اطلاعاتی گرفتند اما در عین حال این عملیات را به شیوه گشت نامحسوس به صورت شبانه روزی ادامه دادند تا این که چند روز قبل وقتی خودروی پلیس در تاریکی شب به داخل ابوطالب 47 پیچید ناگهان افسر گشت پدال ترمز را کوبید و سراسیمه از خودرو بیرون پرید. موتورسیکلت روشنی که روی جک قرار داشت و ساک قرمز رنگ به دسته اش آویزان بود توجه افسر انتظامی را جلب کرده بود. مامور انتظامی که گویی به دنبال صاحب موتورسیکلت می گشت در فاصله نزدیکی از محل پارک موتورسیکلت جوانی را دید که کاپوت یک دستگاه پژو نقره ای رنگ را بالا زده و با اضطراب و هراسان در حال بیرون کشیدن قطعه ای از درون خودروست. او که با دیدن رفتار و حرکات مشکوک آن جوان دیگر یقین پیدا کرده بود با سارقی حرفه ای طرف است بی درنگ برای دستگیری وی وارد عمل شد اما سارق جوان با پرشی چند متری خود را روی موتورسیکلت روشن انداخت و فرار کرد.

صحنه حمله سارق قمه به دست به پلیس

در این هنگام افسر گشت نیز با اقدامی متهورانه به سوی موتورسیکلت پرید و راه را بر او سد کرد. ولی در یک لحظه دزد حرفه ای قمه 30 سانتی متری خود را بیرون کشید و ضربه ای به سمت سینه افسر گشت پرتاب کرد. اگرچه نوک قمه به مامور انتظامی رسید اما وی که آسیبی ندیده بود، تلاش کرد با افشانه فلفل، سارق را زمین گیر کند . با این حال، دزد جوان با استفاده از فرصت به وجود آمده و با پای پیاده به داخل کوچه های فرعی گریخت. فریادهای «ایست» و شلیک شش تیر هوایی در تعقیب و گریز با سارق هم بی فایده بود و او همچنان از کوچه ای به کوچه دیگر فرار می کرد تا این که افسر گشت به ناچار پاهای سارق را هدف گرفت و در مسیر فرار حدود هفت گلوله دیگر شلیک کرد که سه گلوله بر پاهای دزد فراری نشست. با این حال او برای فرار از مجازات در حالی همچنان می گریخت که خون از محل برخورد گلوله ها بیرون می زد.

شلیک 4 گلوله به پای سارق فراری

پس از چند کیلومتر تعقیب و گریز، گشت ویژه کلانتری نیز از راه رسید و بدین ترتیب سارق جوان در خیابان یاس 13 به محاصره ماموران درآمد اما او باز هم قمه را در دست می فشرد و سعی داشت با تهدید ماموران انتظامی راه فراری برای خودش باز کند. اخطارهای متعدد برای تسلیم شدن نیز بی فایده بود تا این که ماموران به ناچار چهارمین گلوله سربی را نیز به پای سارق شلیک کردند و این گونه با رها شدن قمه از دست سارق، وی نقش بر زمین شد.

نیروهای انتظامی به سرعت با اورژانس تماس گرفتند و دزد مجروح را که «علی-س» نام دارد به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال دادند. وقتی ماموران به محل رها شدن موتورسیکلت بازگشتند چهار عدد کامپیوتر سرقتی خودروها را درون ساک قرمز کشف کردند. این در حالی بود که کامپیوتر خودروی پژو نقره ای نیز به صورت آویزان روی موتور خودرو قرار داشت و مالک خودرو بعد از شنیدن صدای تیراندازی از منزل بیرون آمده و متوجه سرقت شده بود.

با پایان این عملیات که احتمال می رود بسیاری از پرونده های سرقت در حوزه استحفاظی کلانتری شفای مشهد بسته شود، موتورسیکلت سارق نیز برای بررسی به مقر انتظامی انتقال یافت.

بنا بر این گزارش، از سوی دیگر و با صدور دستورات ویژه قضایی از سوی قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) بررسی‌های موشکافانه و دقیقی برای کشف سرقت های دیگر این متهم آغاز شده است.

ارسال نظر: