کدخبر: 511

تفریح شیطانی که پسر کرمانی را در دام انداخت+جزئیات

تفریح شیطانی پسر کرمانی با یک دختر کار دستش داد و به دام قانون افتاد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان از کشف یک پرونده هتک حیثیت خبر داد و گفت: هدف متهم انتشار تصاویر خصوصی شاکی به قصد تفریح و سرگرمی بوده است.

سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه فردی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه های اجتماعی موجب سلب آسایش و ایجاد مزاحمت کرده است ،لذا با توجه به حساسیت موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و مهندسی موفق شدند متهم را شناسایی که این فرد پس از هماهنگی های لازم به صورت غافلگیرانه دستگیر شد.

این مقام مسئول ادامه داد: متهم که در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی بوده ولی با توجه به ادله موجود، در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود هدفش را از انجام این کار تفریح و سرگرمی بیان کرد.

سرهنگ یادگار نژاد با اشاره به ماده ۷۴۵ قانون جرایم رایانه‌ای تصریح کرد: هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

این مقام انتظامی افزود: بر اساس قانون، تمامی داده‌ها و اطلاعات افراد در فضای مجازی مورد حمایت قانونگذار است و کسانی که با هر انگیزه‌ای نسبت به هتک حیثیت افراد اقدام می‌کنند، از پاسخ قانونگذار در امان نخواهند بود.

انتشار تصاویر خصوصی شاکی به قصد تفریح و سرگرمی / در کرمان فاش شد

رئیس پلیس فتا کرمان خاطرنشان کرد:کاربران شبکه های اجتماعی می توانند جهت کسب اطلاعات و ارتقاء آگاهی های خود در این زمینه و یا در صورت برخورد با مواردی که درخصوص آن تخصص و دانش لازم را ندارند به سایت.ir www.cyberpolice مراجعه تا اطلاعات جامع و کافی کسب نمایند که به طور حتم مطالعه آنها می تواند از وقوع جرم و قربانی شدن افراد در جرایم سایبری جلوگیری کند.

ارسال نظر: