کدخبر: 51

تهیه کننده سرشناس سینما به دادگاه به اتهام کلاهبرداری احضار شد

تهیه کننده معروف سینما به جرم کلاهبرداری به دادگاه احضار شد.

مندنی‌پور گفت: هرچند این تهیه کننده سینما برخلاف قراردادش با من رفتار کرد اما فروختن فیلم «سراسر شب» که در قرارداد با من آمده به سرمایه گذار دیگر شائبه کلاهبرداری فرهنگی و لغو مالکیت معنوی را افزایش می دهد.

«پیمان مندنی پور» تاجر و فعال اقتصادی ۳۰ ساله، در مردادماه ۱۳۹۵ پس از آشنایی و دعوت این  تهیه کننده سینما با کارنامه ای از فیلم های شاخص (سلام بمبئی، سیزده۵۹، ماحی، رحمان۱۴۰۰ و زهرمار و...) بعنوان سرمایه گذار موسسه فرهنگی هنری قاب آسمان به مدیریت وی انتخاب می شود.

این همکاری بر اساس قراردادی در مورخ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۵ میان دوطرف رسمیت می یابد و مندنی پور با پرداخت ۳.۵ میلیارد تومان برای فیلم سینمایی«میهمان صخره ها»، ۲.۵ میلیارد تومان برای فیلم سینمایی «جنتلمن» و مبلغ ۲ میلیارد تومان هم برای فیلم «سراسرشب» سرمایه گذاری می کند.

حالا پس از گذشت حدود ۴ سال از این قرارداد مندنی پور از  تهیه کننده سینما به دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام کلاهبرداری شکایت کرده است.

ماجرای شکایت از تهیه کننده معروف سینما چیست؟

این تهیه کننده پروانه جعلی از فیلم های سینمایی «مهمان صخره ها و جنتلمن» نشان من داد و از این راه پول گرفت که بخشی از پول واریزی صرف ستاد انتخاباتی حسن روحانی شد.

 مندنی پور گفت: در سه فیلم «سراسرشب»، «مهمان صخره» و «جنتلمن» به پیشنهاد این تهیه کننده سرمایه گذاری کردم و برای این کار قراردادی منعقد شد که بر اساس آن مالکیت هر سه فیلم به من واگذار شده است. اما این تهیه کننده پروانه جعلی از فیلم های سینمایی «مهمان صخره ها و جنتلمن» نشان من داد و از این راه پول گرفت که بخشی از پول واریزی صرف یکی از ستادهای انتخاباتی برای ریاست جمهوری شد.

مندنی پور اضافه کرد: هرچند وی برخلاف قراردادش با من رفتار کرد اما فروختن فیلم «سراسر شب» که در قرارداد با من آمده به سرمایه گذار دیگر شائبه کلاهبرداری فرهنگی و لغو مالکیت معنوی را افزایش می دهد. از این رو رسما شکایت خود را از طریق شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه علیه وی مطرح کردم.

با دستور بازپرس پرونده قرارشد کارشناس رسمی دادگستری(آقای دهقان پور) اصالت قراردادها را تائید کنند. وقتی کارشناس پرونده به دفتر  این تهیه کننده رفتند ابتدا انکار اما در ادامه تائید کردند و در تاریخ ۶ مرداد ۱۳۹۹ بنده همراه با وی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدیم و من از خود دفاع کردم. با این حال این پرونده هنوز در نوبت بازپرسی قراردارد اما علت تاخیر در ارسال به دادگاه را نمی‌دانم!

مندنی پور در ادامه افزود: به دلیل برخی پیچیدگی های غیرمعمول در این پرونده از ریاست قوه قضائیه می خواهم شخصا به این پرونده ورود کنند و به برخی از مسائل پی خواهند برد که نمی توانم بازگو کنم

ارسال نظر: