کدخبر: 318

فاش شدن راز خودکشی جمعی آمریکایی ها +جزئیات

تصویری از خودکشی دسته جمعی 409 آمریکایی در مجله تهران مصور در سال 1357 منتشر شد.

جیم جونز رهبر یک فرقه مذهبی بود که با افکار پوچ و عقب افتاده خود جان مردم را به بازی گرفت. جیمز جونز مردی از ایالت ایندیانا با دادن وعده برابری «سیاه» و «سفید» عده‌ای از مردم را به دنبال خود کشید.

او وعده سرزمین موعود را داد و با سخنرانی در کلیسای خودش (موسوم به معبد مردم) و همین طور در کالیفرنیا تعداد زیادی از مردم را دور خود جمع کرد.

پیشنهاد جونز به مهاجران آمریکا

جونز در سخنرانی‌های بعدی خود قدم‌های فراتری برداشت و عنوان کرد امریکا دیگر جای ماندن ما نیست و ما باید به سرزمین موعودی مهاجرت کنیم و در نتیجه یک روز همه را به دور خود جمع کرد و فرمان مهاجرت به گویانا کشوری کوچک در امریکای جنوبی را داد.

او آن سرزمین را “جونز تاون” نام نهاد. هنوز یک سال از برپایی شهر نگذشته بود که گزارشاتی از “جونز تاون” به امریکا رسید که در آن نشان می‌داد کسانی که قصد خروج از شهر را دارند علاوه بر این که اجازه این کار را دریافت نمی‌کنند بلکه شکنجه هم می‌شوند و در ادامه این گزارشات بستگان کسانی که به گوانا رفته بودند دست به دامن مقامات سیاسی امریکا شدند. بعد از این تقاضا‌های دسته جمعی دولت امریکا یک سناتور به نام “رایان” به همراه تعدادی از خبرنگاران را به “جونز تاون” فرستاد.

خودکشی با سیانور به دستور جونز

بعد از ورود بی سر و صدای رایان و همراهانش به این شهر عده ا‌ی نزد رایان رفتند تا مقدمات فرارشان را فراهم کند که این خبر به گوش جونز رسید و بلافاصله دستور قتل آن‌ها را داد (رایان، خبرنگاران و مراجعه کنندگان به سناتور). ۳۰ دقیقه بعد این کشته شدن ها، جونز مردم را جمع کرد و گفت: «اول کودکان و بعد خودتان سیانور بخورید تا با هم بمیریم». یک الی دو ساعت بعد از شهر رویا‌های جونز ۴۰۹ جنازه باقی مانده بود.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها