کدخبر: 76

نرخ جدید ارز دلار طلا/قیمت دلار به کدام سمت می رود؟

قیمت جدید دلار و یورو در صرافی ملی

قیمت دلار هر روز در یک کانال جدید قرار می گیرد. قیمت دلار همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد .قیمت دلار نرخ های عجیبی را تجربه می کند. قیمت دلار تاثیر مستقیم بر بازار طلا و سکه دارد. تحولات مربوط به قیمت دلار را در ادامه بخوانید:

قیمت دلار، یورو و پوند امروز ۱۳۹۹/۰۷/۲۴| دلار کانال عوض کرد

قیمت دلار

بازار ارز امروز را در حالی به پایان برد که شاهد افزایش ۳۲۰ تومانی قیمت دلار بود که به ۳۲,۰۰۰ (سی و دو هزار) تومان رسید.

قیمت دلار و یورو امروز در بازار ارز در حالی بالا رفت که پوند کاهش قیمت را تجربه کرد.

قیمت دلار

آخرین نرخ دلار

قیمت دلار امروز به بالای ۳۲,۰۰۰ (سی و دو هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۳۲,۰۰۰ ۳۲۰ ۱ امروز

۳۱,۶۸۰ ۸۰ ۰.۲۵ روز قبل

۳۱,۶۰۰ ۰ ۰ ۲ روز پیش

قیمت یورو امروز

یورو امروز با افزایش همراه شد و به ۳۷,۲۳۷ (سی و هفت هزار و دویست و سی و هفت ) تومان رسید.

آخرین نرخ پوند

در بازار امروز پوند نسبت به روز قبل ، با ۶۷ تومان کاهش، ۴۱,۲۵۰ (چهل و یک هزار و دویست و پنجاه ) تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت ۳ روز اخیر پوند

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۴۱,۲۵۰ -۶۷ -۰.۱۷ امروز

۴۱,۳۱۷ ۲۹۱ ۰.۷ روز قبل

۴۱,۰۲۶ -۱۶۱ -۰.۴ ۲ روز پیش

قیمت لیر ترکیه امروز

لیر ترکیه امروز با افزایش ۱.۰۸ درصدی، از ۴,۰۲۶ (چهار هزار و بیست و شش ) تومان به ۴,۰۷۰ (چهار هزار و هفتاد ) تومان رسید.

آخرین نرخ دلار کانادا

همچنین دلار کانادا با افزایش ۰.۰۹ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۴,۱۲۹ (بیست و چهار هزار و یکصد و بیست و نه ) تومان معامله شد.

 

قیمت دلار

قیمت دلار و جذاب کردن بازار پول

یکی از دلایلی که تمام بازار‌ها در امسال نوسان زیادی را تجربه کردند، کاهش نرخ سود سپرده بانکی بود. در واقع با پایین آمدن نرخ‌ها در بازار پول در ابتدای سال و رشد یک باره بازار سهام، عده زیادی پول‌های خود را از بانک خارج کردند و به سوی بورس بردند. با ریزش بازار سهام و با توجه به نبود جذابیت در بازار پول، این بار افراد به سوی بازار ارز و سکه روانه شدند و نوسانات شدیدی دامن این بازار‌ها را گرفت. اکنون که قیمت سکه و دلار افت کرده است، احتمالا عده زیادی به‌دنبال بازار امن‌تری می‌گردند که پول‌های خود را در آن قرار دهند.

به نظر می‌رسد در چنین شرایطی سیاست‌گذار با بالا آوردن نرخ سود سپرده بانکی و اقدامات دیگر در جهت جذاب کردن بازار پول بتواند بخشی از پول‌های وارد شده به سه بازار، سهام، ارز و سکه را به مکان امن بانک‌ها بازگرداند. در کنار این زمانی که قیمت‌ها در بازار ارز و سکه و سهام پایین می‌آیند، ممکن است عده زیادی که احساس می‌کنند از افزایش‌های اخیر جا مانده‌اند و با نگه داشتن پول خود در بانک دچار ضرر شدند، تصمیم بگیرند وارد این سه بازار شوند. سیاست‌گذار می‌تواند با بالا آوردن نرخ سود سپرده بانک‌ها، وسوسه این افراد برای ورود به بازار‌های موازی را کاهش دهد و مانع از وقوع شوک‌های دیگر در اقتصاد شود. در شرایط فعلی نرخ بهره واقعی با توجه به بالا بودن نرخ تورم نسبت به نرخ سود بانکی، منفی است و طبیعی است که برای برخی افراد بازار پول جذابیت گذشته را نداشته باشد.

قیمت دلار

سقوط قیمت دلار و جذاب‌سازی اوراق برای کنترل نقدینگی

ایجاد بازار بدهی در سال ۹۹ گام بلندی در جهت جلوگیری از استقراض دولت از بانک مرکزی بود؛ این ابزار مدرن می‌تواند تا حد زیادی مانع از پولی شدن بودجه شود. با این حال در هفته‌های اخیر تا حدی میزان فروش اوراق پایین آمده است و این مسئله می‌تواند تا حدی بانک مرکزی را در زمینه کنترل نقدینگی دچار مشکل کند. برای پیشگیری از این مشکل که آثار تورمی به‌دنبال دارد، سیاست‌گذار می‌تواند کمی نرخ سود اوراق را بالاتر ببرد و اوراق را برای خریداران جذاب‌تر کند. اگر سیاست‌گذار بتواند به اندازه میزان نیاز خود اوراق به فروش برساند، نیازی به استقراض از بانک مرکزی و افزایش نقدینگی نخواهد بود که آثار زیانباری بر کلیت اقتصاد و به خصوص نرخ تورم و نرخ ارز دارد.

قیمت دلار

بالا بردن گیرایی بازار سهام

در حالتی که افزایش قیمت‌ها از کنترل خارج شده بود، نزول بازار سهام اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسید. با این حال یک اتفاق مهم موجب شد که این ریزش تا حد زیادی فضای بازار‌های دیگر را تحت‌تاثیر قرار دهد و آن هم ایجاد مقررات محدودکننده و دست و پا گیر از سوی سیاست‌گذار بود. این موضوع موجب شد که بازار سهام بخش زیادی از اعتماد افراد حاضر در آن را از دست بدهد و با خروج زیاد پول حقیقی‌ها از بورس مواجه شویم. در واقع بازار سهام می‌توانست یک ریزش طبیعی را تجربه کند و پس از آن به مدار افزایش منطقی‌تر بازگردد. با این حال سیاست‌گذار با تعیین قوانین یک‌شبه و ایجاد محدودیت برای نقدشوندگی سهام معامله‌گران موجب شد که هراس بیشتری بازار را فرا بگیرد. وقتی بازار هراسناک می‌شود و معامله گران احساس می‌کنند، نمی‌توانند به راحتی سهمی که خریده‌اند را به فروش برسانند، طبیعتا به این نتیجه می‌رسند که این بازار مکان امنی برای سرمایه‌گذاری نمی‌تواند باشد، چرا که مداخلات آنی از طرف سیاست‌گذار می‌تواند پیش‌بینی‌های آن‌ها را مختل و ضرر بیشتری را به آن‌ها تحمیل کند.

این در حالی است که اعتماد افراد به بازار سهام در ابتدای سال موجب شده بود که بازار‌های موازی تقریبا روند آرامی را تجربه کنند. در شرایط کنونی نیز تنها در صورتی اعتماد به بازار سهام بازمی‌گردد که سیاست‌گذار دست از مداخله در بازار بردارد و با ایجاد آزادی بیشتر برای معاملات، این سیگنال را به افراد بدهد که بازار سهام با ریسک مداخله مواجه نیست و آن‌ها می‌توانند بر اساس نظر و دیدگاه خودشان معاملات‌شان را انجام دهند. شاید با این آزادسازی‌ها، در ابتدا بازار کمی افت کند، ولی با اعتماد دوباره افراد، بازار سهام به مسیر عادی خود بازخواهد گشت.

قیمت+دلار

در این میان، سیاست‌گذار بهتر است اقدام به مداخله و حمایت پولی از بازار سهام هم نکند، چرا که تنها نقش یک مسکن را ایفا خواهد کرد و بار دیگر با خروج پول از بازار سهام به سایر بازار‌ها مواجه خواهیم شد. در واقع اگر پولی به بازار سهام تزریق شود، در ابتدا شاید کمی قیمت‌ها را بالاتر ببرد، ولی در مرحله بعد همین پول‌ها به بازار ارز و سکه خواهند رفت و شوک دیگری در اقتصاد شکل خواهد گرفت.

این در حالی است که بالا آمدن قیمت دلار به تنهایی کافی است که برخی از سهم‌ها از جذابیت خرید بیشتری نسبت به گذشته برخوردار شده باشند. بازار سهام تنها با مشکل اعتماد مواجه است. حل این مشکل، معامله‌گران را به‌تدریج به سوی این بازار بازخواهد گرداند. بازار سهام نسبت به بازار‌های رقیب جذابیت‌هایی دارد که در صورت برداشتن قوانین محدوده‌کننده می‌تواند مورد استفاده سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها