کدخبر: 622

مرد کرمانی که عکس لخت دختران را پخش میکرد دستگیر شد/ شیطان کرمان کیست؟+جزئیات و عکس

مرد شیطان صفت در کرمان که با آبروی یک دختر بازی کرده بود به دام افتاد.

 

فردی که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی یک دختر جوان در شبکه‌های اجتماعی کرده بود‌ به دست پلیس دستگیر شد.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت: دختر جوانی ضمن مراجعه به این پلیس با در دست داشتن مرجوعه قضایى مدعی شد فردی ناشناس در فضای مجازی اقدام به انتشار عکس‌های خصوصی اش کرده است،لذا موضوع به طور ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با به‌کارگیری روش‌های فنی و شگردهای تخصصی، متهم را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند.

وی گفت: متهم دستگیرشده در بررسی های فنی و با مشاهده مدارک ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با رویت مستندات بدست آمده لب به سخن گشود و اقرار کرد به دلیل اختلاف خانوادگی در شب نامزدی، عکس‌های خصوصی وی را منتشر و انگیزه خود را انتقام‌جویی بیان کرد.

انتقام لحظه‌ای به نتیجه‌ای نرسید

رئیس پلیس فتا استان کرمان افزود: نسل جوان به علت هیجانات عاطفی در ایام نامزدی محدودیت‌های ارتباطی و رفتاری را رعایت نمی‌کنند در واقع دوران نامزدی برای شناخت نسبی طرفین از یکدیگر و تصمیم گیری نهایی برای ازدواج است و تضمینی برای به وقوع پیوستن این امر مقدس نیست، لذا پس از رضایت نداشتن یکی از طرفین برای ازدواج، احتمال دارد شخص مقابل با سوءاستفاده از عکس‌ها و فیلم‌های گرفته شده اقدام به تهدید، اخاذی یا هتک حیثیت کند.

سرهنگ یادگارنژاد بر اساس ماده 16 قانون جرائم رایانه ای عنوان کرد : هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند وشماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها