کدخبر: 565

طعمه گیری جدید نهنگ آبی / خودکشی دسته جمعی+جزئیات

چهار پسر جوان بدونه آنکه همدیگر را بشناسند به واسطه بازی خطرناک نهنگ آبی در دریای خزر اقدام به خودکشی کردند که یکی از آن ها از مرگ نجات یافت و سه تن دیگر جانشان را از دست دادند.

 

چهار جوان مسافر از چهار شهر مختلف کشور به خاطر فینال بازی نهنگ آبی در اقدامی هولناک با هم درست به خودکشی زدند و خود را دریای خزر انداختند که یکی از آن ها از مرگ نجات یافته است. در ادامه جزئیات این خودکشی دسته جمعی را در نیک صالحی بخوانید.

خودکشی دسته جمعی در دریا

نقی کریمیان رئیس نجات غریق و غواصی مازندران گفت: ۴ جوان اهل تبریز، اردبیل، ایذه و اصفهان که با هدف اجرای مرحله فینال بازی اینترنتی نهنگ آبی به شهرستان محمودآباد سفر کرده بودند عصر دیروز یکشنبه ١۶ شهریور ماه خود را تسلیم امواج دریا کردند.

وی با بیان اینکه ناجیان غریق مستقر در سواحل مازندران ۳ مرحله به این ۴ جوان در خصوص پیشروی نکردن به قسمت عمیق دریا هشدار دادند، افزود: با توجه به اینکه این ۴ نفر در جای عمیق شنا نمی‌کردند، تصور این بود که آن‌ ها برای بازی دور هم جمع شده‌اند.

کریمیان افزود: این ۴ نفر پس از ورود به آب و بی‌ توجه به هشدارهای ناجیان غریق به صورت برنامه‌ ریزی‌ شده دور یکدیگر حلقه زده و بی‌ صدا به زیر آب فرو رفتند.

ماجرای خودکشی دسته جمعی در دریای خزر

رئیس نجات غریق و غواصی مازندران ادامه داد: یکی از قایقرانان که در نزدیکی محل حادثه حضور داشت، با مشاهده حرکت دست یکی از این جوانان برای کمک اقدام کرد، اما با مقاومت غریق مواجه شد.

وی افزود: این قایقران با تلاش زیاد بالاخره موفق به بیرون کشیدن این غریق از آب شد.

کریمیان گفت: فرد نجات‌ یافته پس از احیا توسط منجیان غریق، با گریه و ندامت اعلام کرد هیچ‌کدام از همراهانش را نمی‌ شناخته و فقط از طریق بازی نهنگ آبی با آنان آشنا شده بود.

رئیس نجات غریق و غواصی مازندران ادامه داد: این فرد علت حضور این ۴ نفر در مازندران و خودکشی در دریا را اجرای آخرین مرحله از بازی اعلام کرد.

خودکشی ۳ پسرجوان در فینال بازی نهنگ آبی

وی افزود: متاسفانه ۳ جوان در این حادثه جان خود را از دست دادند و بازجویی از فردی که از بازیِ خودکشی جان سالم به در برد با حضور ماموران پلیس آغاز شد.

نقی کریمیان با ابراز تأسف از این واقعه و همدردی با خانواده‌ های جان‌ باختگان، با استناد به گزارش پزشکی قانونی، گفت: متأسفانه امسال چند مورد خودکشی در دریای خزر به دلیل مصرف مواد، عدم تعادل روحی و دعواهای خانوادگی اتفاق افتاده که همین کار را برای منجیان غریق بسیار دشوار کرده است.

ارسال نظر: