کدخبر: 369

عکس لو رفته داماد فراری وزیر با شلوارک در خیابانهای کانادا + عکس و جزئیات

علی اشرف ریاحی پیدا شد. او با پولوشرتی مشکی، شلوارکی به‌رنگ آبی آسمانی و ماسکی مشکی در یکی از خیابان‌های تورنتوی کانادا مشغول قدم زدن بود که تصویر او ثبت و در شبکه‌های اجتماعی و خبرگزاری‌های رسمی کشور منتشر شد.

 انتشار تصاویر این متهم اقتصادی که داماد وزیر سابق صمت هم هست، نشان می دهد که او تحت رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار دارد. این خبرگزاری با اعلام اینکه اقدامات مربوط به استرداد علی اشرف ریاحی در حال انجام است، وعده داده که به زودی اطلاعات بیشتری از این متهم فراری منتشر می شود.

هرچند پیش از این تصاویری مشابه از متهمان اقتصادی چون محمودرضا خاوری، متهم ردیف اول پرونده اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی بانک ملی از گوشه و کنار کانادا منتشر شده اما جز تصاویرشان، دسترسی بیشتری به آنها نیست.

اما علی اشرف ریاحی یکی از متهمان پرونده اختلاس پتروشیمی است؛ پرونده ای که با رقم ۶ میلیارد یورویی از آن به عنوان یکی از بزرگ ترین اختلاس های کشور یاد می شود. داماد محمدرضا نعمت زاده در این پرونده به معاونت در اخلال کلان در نظام اقتصادی و تحصیل مال از طریق نامشروع متهم است.

علی اشرف ریاحی همسر زینب نعمت زاده، دختر محمدرضا نعمت زاده است. او پس از شرکت در ۹ جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده پتروشیمی متواری شد. خبری که اولین بار از سوی قاضی مسعودی مقام، رییس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی اعلام و مشخص شد که وقتی ریاحی را برای شرکت در دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده دعوت می کنند، از فرار او با خبر شده و درمی یابند او متواری شده است.

همان زمان اخباری منتشر شد که گواه از آن داشت که داماد وزیر سابق صنعت همسرش زینب نعمت زاده و فرزندشان را از کشور خارج کرده اما خود به دلیل ممنوع الخروجی موفق به خروج از کشور نشده و داخل کشور متواری است؛ خبری که چندی بعد و با اعلام اینکه علی اشرف ریاحی با استفاده از گذرنامه فردی دیگر از کشور خارج شده، تغییر کرد.

مدتی بعد از اخبار جنجالی خروج ریاحی از کشور اما او که فرار را بر قرار ترجیح داده بود، تصمیم گرفت به جای حضور در دادگاه و ارایه دفاعیاتش در گفت وگویی تصویری با بخش فارسی بی بی سی مستقر در لندن، به موضوعات مطرح شده در دادگاه پاسخ دهد.

ac-image-yB1598340924hy

نگرانی بزرگ درباره انتخابات ۱۴۰۰ از زبان وزیر کشور

ریاحی در این گفت وگو اظهارات دادگاه را «کذب» خواند و گفت که پس از اینکه در ۹ جلسه دادگاه حضور یافته، به این نتیجه رسیده که حکم دادگاه از قبل نوشته شده و تحقیقات مربوط به این پرونده به درستی انجام نمی شود. این متهم اقتصادی فراری مدعی است که وکلای پرونده همچون او معتقدند که این پرونده روند یک پرونده اقتصادی را طی نمی کند و قاضی پرونده آن را سیاسی- امنیتی کرده است.

درنهایت اما با برگزاری ۱۷ جلسه دادگاه، رسیدگی به پرونده اختلاس پتروشیمی در غیاب ریاحی به پایان رسید و رای آن به زودی صادر می شود. حالا باتوجه به پیدا شدن علی اشرف ریاحی اما باید منتظر ماند و دید که او به کشور بازگردانده می شود و درصورت بازگشتش سرنوشت پرونده او به چه صورت خواهد بود.

ارسال نظر: