کدخبر: 2127

پیش بینی قیمت طلا در نیمه دوم سال + جزئیات مهم

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: قیمت سکه نسبت به روز چهارشنبه ۲۰۰ هزار تومان و طلای ۱۸ عیار نیز ۲۸ هزار تومان ارزان شد. پیش‌بینی ما این است چنانچه بانک مرکزی بتواند قیمت دلار را ثابت نگه دارد احتمالا در نیمه دوم سال قیمت طلا و سکه یا ارزان می‌شود یا روند تثبیتی خواهد گرفت.

​ روز چهارشنبه حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در جلسه هیات دولت اعلام کرد که «پیروزی ملت ایران در روزهای شنبه و یکشنبه هفته بعد تبریک می‌گویم.» برخی فعالان بازار طلا معتقدند که این پیام می‌تواند تاثیر مثبتی را در بازار طلا و دلار برجای بگذارد؛ البته در اولین معاملات روز شنبه نیز رئیس اتحادیه طلای تهران از کاهش قیمت طلا خبر داد.

در همین حال رئیس اتحادیه طلای تهران از کاهش قیمت طلا خبر داد و به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به وعده دولتمردان برای روزهای شنبه و یک‌شنبه بازار دلار و طلا نیز از این خبر تاثیر گرفته است به طوری که قیمت سکه نسبت به روز چهارشنبه 200 هزار تومان و طلای 18 عیار نیز 28 هزار تومان در هر گرم ارزان شد. پیش‌بینی ما این است چنانچه بانک مرکزی بتواند قیمت دلار را ثابت نگه دارد احتمالا در نیمه دوم سال قیمت طلا و سکه یا ارزان می‌شود یا روند تثبیتی خواهد گرفت.

ابراهیم محمدولی افزود: هفته گذشته پر نوسان‌ترین روزها را پشت سر گذاشتیم؛ این در حالی است که به نظر می‌رسد قیمت طلا در این هفته روند کاهشی داشته باشد. طبق برآوردها انس جهانی طلا با 10 دلار کاهش به قیمت یک هزار و 950 دلار رسید. امیدواریم با ارزان شدن قیمت طلا بازار مصنوعات طلا نیز رونق بگیرد.

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: سکه طرح جدید با قیمت 12 میلیون و 800 هزار تومان معامله شد. نیم سکه نیز با قیمت شش میلیون و 750 هزار تومان خرید و فروش شده است. ربع سکه و سکه گرمی نیز به ترتیب با قیمت‌های سه میلیون و 800 هزار تومان و دو میلیون تومان نیز داد و ستد شده است. همچنین طلای 18 عیار نیز امروز با یک میلیون و 206 هزار تومان مورد معامله قرار گرفته است.

ارسال نظر: