کدخبر: 1642

قیمت ماشین های لوکس در ایران + عکس

بررسی قیمت خودروهای لوکس در بازار نشان دهنده آن است که قیمت بنز AMG SLS حداقل ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان چکش خورده است.

قیمت خودرو / ممنوعیت واردات خودرو موجب شد تا شنیدن رقم های میلیاردی برای خودروهای وارداتی در بازار کاملا طبیعی باشد؛ اما تعیین قیمت های چند 10 میلیاردی برای برخی از خودروهای لوکس در بازار هنوز شوک آور است.  

ماشین

این ممنوعیت حتی سبب شده تا خودروهایی که در رده خودروهای لوکس قرار ندارند نیز با قیمت های میلیاردی کمی ارزان تر از خودروهای لوکس در بازار خرید و فروش شوند با این شرایط می توان گفت این روزها قیمت های چند میلیاردی تنها به خودروهای لوکس اختصاص ندارد و شرایط موجب شده تا تعداد زیادی از خودروهای وارداتی طعم میلیاردی شدن را بچشند.

بنز AMG SLS؛ گران ترین خودرو در بازار

ماشین

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در حال حاضر حداقل قیمت «بنز AMG SLS »عنوان بالاترین قیمت خودرو را یدک می کشد؛ این خودرو قیمتی حداقل در حدود  20 تا 30 میلیارد تومان میان خریدار و فروشنده معامله می شود اما قیمت آن قطعی نیست.

اما دومین خودرو گران قیمت حاضر در بازار کشور  به خودرو رنجور 2010  باز می گردد؛ خودرویی که به تعداد محدود در بازار وجود دارد و این امر موجب شده تا حداقل قیمت آن 18 میلیارد تومان باشد؛ البته در خصوص این خودرو نیز ذکر این نکته ضروری است که قیمت این خودرو نیز با توجه به تعداد اندک آن در بازار توسط خریدار و فروشنده تعیین می شود.

پورشه و لندرور رقیب یکدیگر

خودروی های گران بعدی به دو خودرو BMW مدل 2012 M6   و لندرو ایووک باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حاضر این خودرو با قیمت 18 میلیارد تومان در بازار بین خریدار و فروشنده قیمت می خوردند و در خصوص این دو خودرو باید این نکته را نیز در نظر گرفته که تعیین کننده نهایی قیمت این دو خودرو خریدار و فروشنده است.

قیمت پورشه مدل 911 نیر در حال حاضر با قیمت حدود 12 میلیارد تومان میان خریدار و فروشنده تعیین می شود و لکسوس مدل LX 770 حداقل قیمتی در حدود 11 میلیارد تومان را به خود گرفته است.        

در خصوص قیمت های ذکر شده این نکته را باید در نظر گرفت که میزان کارکرد در تعیین قیمت نهایی خودروها بسیار تاثیرگذار است.   

قیمت خودروهای خاص در بازار:

بنز ای ام جی اس ال اس :                حداقل قیمت 20 تا 30 میلیارد تومان

لندرور ایووک :                                 حداقل قیمت 15 میلیارد تومان

پورشه 911 :                                    حداقل قیمت 12 میلیارد تومان

قیمت لکسوس ال ایکس 770 :        حداقل قیمت 11 میلیارد تومان

رنجرور 210 :                                  حداقل قیمت 18 میلیارد تومان

BMW  / N 6 / 2012  :                    حداقل قیمت 15 میلیارد تومان

ارسال نظر: