کدخبر: 1548

خوراکی هایی برای خواب بهتر

جماران/ بسیاری از افراد تمایلی ندارند از دارو های خواب آور استفاده کنند و بنابراین از خوراکی های مختلف برای بهتر خوابیدن استفاده می کنند. اما این خوراکی ها شامل چه مواردی می شود؟

سرکه بالزامیک

هنگامی که برای به خواب رفتن تلاش می کنید، خوردن غذا های غنی از ملاتونین ممکن است سلاح مخفی شما باشد. تحقیقات منتشر شده در Nutrients Journal نشان می دهد که ملاتونین می تواند به بهبود کارایی خواب کمک کند. علاوه بر این، این مطالعه بهترین منابع این ماده مغذی را نیز شناسایی کرد که یکی از آن ها سرکه بالزامیک بود.

پسته

طبق تحقیقات انجام شده توسط Nutrients Journal، مغز ها و به ویژه مغز های پسته حاوی مقادیر زیادی ملاتونین هستند. مصرف چند دانه پسته می تواند به خواب شما کمک کند.

بادام

نشریه Medical News Today بادام را به عنوان منبع عالی ملاتونین شناسایی کرد. با این حساب، خوردن چند دانه از این مغز ها می تواند تفاوت چشمگیری در نحوه خواب شبانه شما ایجاد کند.

برنج

هنگامی که شام می پزید، مواد زیادی وجود دارد که دوز ملاتونین سالم به شما می دهد. محققان ژاپنی برنج را منبع خوبی از این ماده مغذی تقویت کننده خواب دانستند. البته اگر رژیم کاهش وزن دارید، بهتر است در مصرف برنج زیاده روی نکنید و به چند قاشق برنج کته بسنده کنید.

توت فرنگی

طعم ظریف توت فرنگی غیرقابل انکار است. تحقیقات Nutrients Journal نشان می دهد که توت فرنگی ها غنی از ملاتونین هستند.

ارسال نظر: