کدخبر: 2717

قیمت دلار امروز 13 دی 99 / قیمت دلار و طلا در سال جدید میلادی + جدول جزئیات

بهای اسکناس امریکایی به ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. همچنین قیمت دلار در بازار متشکل ۲۵,۳۴۵ تومان ثبت شد. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

قیمت دلار  امروز بدون تغییر باقی مانده است.  قیمت دلار تا پایان سال ممکن است سیر نزولی داشته باشد. قیمت دلار قیمتش بعد از انتخابات آمریکا روند کاملا نزولی داشته است .قیمت دلار  روی عدد 25 هزار710 تومانی نیز قرار گرفته است. قیمت دلار  اگر محدوده 25 هزار 800 تومانی از دست بدهد سکه بازان موقعیت فروش بیشتری را نیز می توانند کسب کنند 

قیمت دلار امروز 13 دی 99 

عنوان قیمت(ریال) تغییر روز قبل
دلار  ۲۵۶,۹۹۰ ۰.۱۴% ۲۵۷,۳۶۰
یورو ۳۱۴,۶۱۰ ۰.۸۳% ۳۱۲,۰۱۰
پوند انگلیس ۳۵۰,۰۶۰ ۰.۵۴% ۳۵۱,۹۶۰
درهم امارات ۷۰,۹۴۰ ۰.۱% ۷۱,۰۱۰
لیر ترکیه ۳۴,۹۰۰ ۲.۳۵% ۳۴,۱۰۰
فرانک سوییس ۲۹۵,۱۰۰ ۰.۱۴% ۲۹۴,۷۰۰
یوان چین ۳۹,۶۰۰ ۰.۰% ۳۹,۶۰۰
دلار کانادا ۲۰۲,۳۵۰ ۰.۳۵% ۲۰۱,۶۵۰
دلار استرالیا ۱۹۸,۳۰۰ ۰.۰۵% ۱۹۸,۴۰۰
ریال عمان ۶۷۵,۹۰۰ ۰.۲۸% ۶۷۴,۰۰۰
کرون نروژ ۳۰,۴۰۰ ۰.۳۳% ۳۰,۵۰۰

نایب رئیس اتحادیه دوم طلا و جواهر تهران می‌گوید: در سال ۲۰۲۱ چنانچه با تولید واکسن کرونا این ویروس از بین برود، احتمالا قیمت انس جهانی ۱۰ درصد کاهش پیدا کند.در هفته دوم دی ماه قیمت انس جهانی طلا روند ثابتی داشت. قیمت دلار هم در محدوده ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان تا ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان نوسان داشت.

قیمت دلار و طلا در سال جدید میلادی 

قیمت دلار

تحلیلگران معتقدند در سال ۲۰۲۰ قیمت انس جهانی طلا تا بیش از دو هزار دلار پیش‌بینی می‌شد اما به دلیل تولید واکسن کرونا، قیمت انس جهانی طلا متوقف شد. حالا نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید در سال ۲۰۲۱ چنانچه با تولید واکسن کرونا این ویروس منحل شود، احتمالا قیمت انس جهانی ۱۰ درصد کاهش پیدا کند. اما چنانچه سمت و سوی تغییرات بیماری کرونا به همین شکل باقی بماند با توجه به سیاست‌های جدید آمریکا در سطح بین‌الملل به نظر می‌رسد قیمت انس جهانی طلا تغییری نداشته باشد و در همین محدوده باقی بماند.

هفته گذشته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تایید ثبات قیمت انس جهانی طلا در هفته دوم دی ماه گفته بود:«تقاضای اروپایی‌ها برای خرید طلا بالا رفته و این مساله می‌تواند قیمت انس جهانی طلا را گران کند. در ایران اگر قیمت دلار روند کاهشی یا با ثبات داشته باشد هفته آینده قیمت طلا و سکه گران نمی‌شود.»

به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، به دلیل شروع سال نوی میلادی قیمت انس جهانی طلا در هفته دوم دی ماه از ۱۸۷۰ دلار تا ۱۸۹۴ دلار در نوسان بوده است. علت این نوسان‌ها تقاضا برای خرید طلا در بازارهای جهانی بوده است.

کشتی‌آرای گفت: ظرف چهار هفته اخیر نکته قابل توجه در بازارها این بود که قیمت دلار نوسان جزئی داشت. یعنی قیمت دلار در هفته اول دی ماه در محدوده ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان تا ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان نوسان داشته است. بنابراین با نوسان قیمت دلار و انس جهانی قیمت طلا و سکه در بازارهای ایران از ثبات برخوردار بود. با توجه به کاهش میزان تقاضا در خرید مصنوعات طلا پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در بازار داخلی ثابت باقی بماند.

قیمت دلار و طلا امروز 

قیمت دلار

برخی از تحلیلگران، افت دسته جمعی بازارها را نشانه ای از تعدیل انتظارات تورمی می دانند و اعتقاد دارند در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد، روند نزولی دارایی‌های پرریسک ادامه خواهد یافت، چرا که خریداری جدیدی در بازارها حضور ندارد و با نزدیک شدن به آغاز کار بایدن در کاخ سفید، به احتمال زیاد عده‌ای ترجیح می‌دهند که باز هم سکه، ارز و سهام خود را به فروش برسانند. غیبت ریال در بازار ارز و سکه به طور مشهودی مشخص است و در بازار سهام هم معامله‌گران حقیقی زیادی اقدام به خروج کرده‌اند.

در این میان، عده‌ای از تحلیل‌گران عنوان می‌کنند که وضعیت کنونی ادامه‌دار نیست. از نگاه آنها گشایش اقتصادی خاصی رخ نداده است که انتظارات تورمی تا این حد تعدیل شود. این گروه باور دارند، به مرور تاثیر عبور از ترامپ در بازارها کاهش خواهد یافت و معامله‌گران خود را با واقعیت‌های اقتصادی تنظیم خواهند کرد. این عده معتقدند، تنها اگر مذاکره‌ای برای رفع تحریم ها صورت بگیرد و فشارهای اقتصادی کاهش پیدا کنند، می‌توان انتظار ادامه روزهای کم تقاضا در بازارها را داشت.

در بازار ارز و سکه، افراد زیادی در اصطلاح بازاری‌ها بر روی«مال» هستند و همین مساله موجب می‌شود که تمام تلاش خود را برای بالا آوردن حتی موقت قیمت‌ها بکنند؛ با این حال، حداقل در هفته گذشته حتی با جوسازی پیرامون وقایع عراق هم قیمت سکه و دلار در جهت افزایشی قرار نگرفت.

ارسال نظر: