کدخبر: 2709

چند خبر مهم که می تواند برای بورس بازان مهم باشد 9 دی 99 / دارایکم بورس + جدول

در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه، شاخص کل روند متعادلی را در پیش گرفت. اما امروز بازار سهام چگونه پیش می‌رود؟

بورس به بازاری اطلاق می شود که در آن خرید و فروش کالا و اوراق بهادر صورت می گیرد. بورس با پیشرفته تر شدن بازار و انجام معاملات عادلانه بدون حضور اعضا انجام می شود. بورس کنترل نقدینگی در جامعه که می تواند یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری باشد . بورس بازاری که در آن خریدو فروش کالا به صورت منظم و فعال است . بورس سقف سرمایه گذاری آن از 30 هزار میلیارد به 50 هزار میلیارد کشیده شده است 

بورس

خادمی کارشناس بازار سرمایه نوساناتی که در حال حاضر در بازار سرمایه وجود دارد، طبیعی هستند و پیش‌بینی می‌شود بازار سهام تا پایان هفته به این عملکرد خود ادامه ‌دهد و با همین نوسان‌ها نیز شرکت‌های بزرگ به آن روند مثبت قابل تصور خواهند رسید که در نهایت به رد شدن شاخص کل از کانال یک میلیون 500 هزار واحدی منجر می‌شود.

در مرحله پیش‌گشایش بورس امروز نمادهای دارویی و برخی نمادهای کوچک تقاضای خوبی دارند اما به نظر می‌رسد شاخص‌سازان وضعیتی متعادل داشته باشند.

در مرحله پیش گشایش بورس امروز نمادهای دارویی تقاضای خوبی دارند اما از طرفی نمادهای شاخص‌ساز مانند خساپا عرضه و تقاضایی متعادل دارند و به نظر می‌رسد امروز نیز مانند معاملات روزهای گذشته شاخص‌ هم‌وزن وضعیتی بهتر نسبت به شاخص کل داشته باشد.

بورس امروز سه شنبه ۹ دی ۹۹

شاخص کل بورس روز دوشنبه مورخه ۸ دی ۱۳۹۹ در نهایت با افزایش ۱۸۱۲۷ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۱۴۱ واحدی آرام گرفت. امروز سه شنبه مورخه ۹ دی ۱۳۹۹ با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ای سعادت آباد با ما همراه باشید.

از نکات مهم بازار روز گذشته می توان به ادامه صف خرید شستا، مثبت شدن پالایشی ها، خروج پول حقیقی از بازار به میزان حدود ۱۲۰ میلیارد تومان اشاره کرد. نکته مهم تر این بود که برای سومین روز متوالی خروج پول حقیقی از بازار را شاهد بودیم.

امروز مورخه ۹ دی ماه سال جاری در پیش گشایش بازار از ۶۴۱ نماد حدود ۱۰۸ نماد (۱۷ درصد) با صف خرید و حدود ۱۸۶ نماد (۲۹ درصد) نیز با صف فروش رو به رو بودند.  

بورس

-فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی: صندق دارا دوم تا پایان سال عرضه می‌شود. در صدد تسریع انتقال مالکیت و مدیریت شرکت‌های دولتی در فهرست واگذاری و باقیمانده سهام دولت در بسیاری از شرکت‌ها به بخش خصوصی و آحاد مردم هستیم.

-رئیس جمهور قانون اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم و شامل قانون مالیات بر خانه‌های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ کرد.

-مشاور وزیر بهداشت گفت: امروز نخستین واکسن کرونای ایرانی رونمایی و مرحله تست انسانی این واکسن با تزریق بر روی چند داوطلب آغاز خواهد شد.

شاخص کل بورس روز سه شنبه 9 دی ۱۳۹۹ در نهایت با افزایش ۱۸۱۲۷ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۱۴۱ واحدی آرام گرفت.

از نکات مهم بازار روز گذشته می توان به ادامه صف خرید شستا، مثبت شدن پالایشی ها، خروج پول حقیقی از بازار به میزان حدود ۱۲۰ میلیارد تومان اشاره کرد. نکته مهم تر این بود که برای سومین روز متوالی خروج پول حقیقی از بازار را شاهد بودیم. 

ارسال نظر: